Erdoğan'dan koronavirüs uyarısı: Komada yatmaktansa eğlenceye bir süre ara verin

Erdoğan'dan koronavirüs uyarısı: Komada yatmaktansa eğlenceye bir süre ara verin

Koronavirüse karşı vatandaşları uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Toplu yerlerdeki eğlenceler, ara verin ya... Herhalde hastane yataklarında komada yatmaktansa eğlenceye ara vermek daha evladır" dedi.

13.08.2020 12:20 | Son Güncelleme: 13.08.2020 20:19

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs salgınıyla ilgili uyarılarda bulundu. Özellikle son dönemlerde vaka sayılarının yükseliş eğilime girmesi sonrası sık sık tekrarlanan maske ve sosyal mesafe uyarılarını bir kez daha tekrarlayan Erdoğan, "Maskeyi çenesinin altına takan var. Bunları yapmayın, eğlencelere ara verin" ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklaması;

"Temizlik, maske ve mesafe üçlüsünü tüm milletimden korumalarını istiyoruz. Hastanelere düşenler bizlerin yarasıdır. Eğer bunlara dikkat edersek, çok daha önemli bir aşamaya geliriz. Bakıyorsunuz, maskeyi taktığını söyleyen çenesinin altına koymuş. Bu olmaz. Bunları dikkatle uygulamamız lazım.

"HASTANELERİMİZ YETERLİ SAYIDA"

Hastanelerimiz yeterli sayıda, hatta dünyaya göre fazla bir konumdayız. Böyle olduğuna göre, bizler burada maskeye, mesafeye ve temizliğe dikkat edeceğiz ki, öbür tarafta zaten hastanelerimiz en modern anlamda var. İlkler arasındayız ama halkımız da bizi anlasın.

"TEDBİR BİZDEN, TAKDİR ALLAH'TAN"

Toplu yerlerdeki birçok yapılan eğlenceler, şunlar bunlar ara verin ya. Bu dönemde de eğlencelere ara verin. Hastane yataklarında komada yatmaktansa eğlenceye ara vermek daha evladır. Bunları yapmayalım, aileleri üzmeyelim. Bunun için tedbirle hareket edelim. Tedbir bizden, takdir Allah'tan. Şu anda attığımız adımlarla iyi bir hedefe ulaşalım diyoruz. Virüs sebebiyle oluşan atmoster bizi karanlığa sürüklememelidir. Salgının sebep olduğu sıkıntıları ancak dayanışma ile aşabiliriz. Açta, açıkta her kim varsa onun imdadına önce biz koşacağız. Sizlere inanıyorum."

Erdoğan'dan koronavirüs uyarısı: Komada yatmaktansa eğlenceye bir süre ara verin

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Erdoğan'dan koronavirüs uyarısı: Komada yatmaktansa eğlenceye bir süre ara verin - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 14:19:39. #1.15#
title