Erdoğan, Bisiklet Turunda Pedal Çevirdi, İlk Denemede Sendeledi - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Erdoğan, Bisiklet Turunda Pedal Çevirdi, İlk Denemede Sendeledi

Haberler.Com - Haberler | Spor

Erdoğan, 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu basın tanıtımında kendisi için üretilen bisiklete bindi. Erdoğan, pedal çevirmeye başladıktan sonra ilk hamlede güçlük çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da 'Cumhurbaşkanlığı 51. Türkiye Bisiklet Turu' tanıtım etkinliğine katıldı. Üsküdar Salacak Sahili'nde gerçekleştirilen etkinlikte Erdoğan, bisiklet kıyafetlerini giydi. Daha sonra Erdoğan, korumalar eşliğinde kendisi için üretilen bisikleti kullandı.

İLK HAMLEDE SENDELEDİ

Önce bisiklet kullanmakta güçlük çeken Erdoğan, ikinci denemesinde hareket etmeye başladı. Erdoğan, pedal çevirmeye başladıktan sonra yanındaki bisikletçiye çaprmamak için ani bir şekilde durmak zorunda kaldı. Erdoğan, daha sonra seri bir şekilde pedal çevirerek yoluna devam etti. Erdoğan'a koruma araçları da eşlik etti.

ALANYA'DA BAŞLAYIP İSTANBUL'DA SONA ERECEK

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Alanya'da 26 Nisan Pazar günü başlayıp 3 Mayıs Pazar günü İstanbul'da sona erecek.

"BİSİKLETİ HENÜZ SEVDİREBİLMİŞ DEĞİLİZ"

Tanıtım sonrası açıklamalarda bulanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bisiklet olayında aslında dünyadaki birçok ülke gibi, Batılı ülkeler gibi, bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz. Bisiklet noktasında altyapımızı da iyi yaptık diyemeyiz, bunda da çok başarılıyız diyemeyiz. Ancak bazı illerimiz var ki, başta Konya olmak üzere onlar gerçekten bu konuda iyi adımlar atıyorlar, iyi altyapılar oluşturuyorlar. Temennim odur ki, diğer illerimizde de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi buralarda da bisiklete yönelik, bisiklet yollara yönelik altyapıyı da süratle başarırız ve bisiklete olan sevdayı da artırırız. Aynı zamanda bisiklet üreten firmalarımız da fiyatları uygun hale getirirlerse o zaman bu işin tüketimi de çok daha farklı olacaktır. Buna da inanıyorum" dedi.

İşte Erdoğan'ın sendelediği o an...

Erdoğan, Bisiklet Turunda Pedal Çevirdi, İlk Denemede Sendeledi

Erdoğan, Bisiklet Turunda Pedal Çevirdi, İlk Denemede Sendeledi

Haberler.Com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
title