Erdal Erzincan ve Kayhan Kalhor Konser Verecek

Erdal Erzincan ve Kayhan Kalhor Konser Verecek

Erdal Erzincan ve Kayhan Kalhor Konser Verecek
Bültenler - Haberler | Güncel

Türk Halk Müziği'mizin sevilen sanatçısı Erdal Erzincan ve İranlı müzisyen Kayhan Kalhor muhteşem bir konserle bir araya geliyor.

Erdal Erzincan ve Kayhan Kalhor Zeytinburnu'nda Konser Verecek

Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği konser, 07 Mart Perşembe günü saat 19.30'da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. 1994 yılında hazırladığı ilk albümü Töre'den bu yana, müzik hayatına pek çok başarı sığdırmış olan; Arif Sağ, Tolga Sağ, Muharrem Temiz gibi pek çok usta isimle birlikte albümler çıkarıp konserler veren Türk Halk Müziği sanatçımız Erdal Erzincan; 2004 yılından beri birlikte çeşitli konserler verdiği İranlı kemençe üstadı Kayhan Kalhor'la birlikte Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde bir araya gelecek.

Bugüne kadar New York Philharmonic ve Orchestre National de Lyon gibi dünyaca ünlü orkestralarla beraber sahne alan, Faryad, Without You ve The Rain çalışmalarıyla Grammy'e aday gösterilen, 2009 yılında Amerikalı Brooklyn Rider adlı yaylı çalgılar dörtlüsüyle kaydettiği "Silent City" adlı albümü dünya çapında büyük ilgiyle karşılanan İranlı müzisyen Kayhan Kalhor'un Erdal Erzincan ile birlikte hazırladığı enstrümantal albümü de bulunuyor.

Başarıları yaşadıkları ülkelerin sınırlarını aşmış iki dev sanatçının müziğin evrensel çatısı altında buluşacağı bu muhteşem konser kaçmaz.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title