Enes Batur, Youtube'dan Ayda 530 Bin TL Kazanıyor - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Enes Batur, Youtube'dan Ayda 530 Bin TL Kazanıyor

Haberler.com - Haberler | Magazin

Yedi milyona yakın abonesi bulunan ve genç kitlenin önemli bir kısmına hitap eden Enes Batur, Youtube'dan ayda 530 bin TL kazanıyor.

Türkiye'de son yıllarda YouTube sektöründe adından en çok söz ettiren isimlerin başında gelen Enes Batur'un aylık kazancı dudak uçuklatıyor.

Konuyla ilgili Milliyet'teki köşesinde bir yazı kaleme alan Ali Eyüboğlu, "İlk sinema filmi 'Hayal mi Gerçek mi?'yle 1 milyon 480 bin 047 seyirciye ulaşan ve 17.4 milyon TL hasılat yaptıran Batur, şayet söylenenler gibi YouTube'dan ayda ortalama 530 bin TL kazanıyorsa, seneye vergi rekortmeni ünlüler arasına giren ilk YouTuber olur" ifadelerini kullandı.

İşte Eyüboğlu'nun yazısındaki ilgili kısım;

Türkiye'de sosyal medyadan para kazanan çok... Müşteriden aldığı paranın karşılığını veren, namuslu davranıp gelir vergisi ödeyenlerin yanında, sahtekârlar, paraları cebe indirip bir kuruş vergi ödemeyenler de var. Hükümet, bu amaçla kanun çıkardı, ama henüz vergi cezasına çarptırılan olmadı… Çünkü mecra çok büyük ve kontrolü zor. Ünlülere sosyal medya hizmeti veren bir YouTube ajansının yöneticisi, parayla video paylaşanların sahtekârlıklarını örneklerle anlattı, şaştım kaldım.

YouTube'da 10 bin izlenmeye karşın, 3 bin beğeni başarı… Bunu bilen sosyal medya sahtekârları arasında, satın aldıkları izlenmeden önce beğenileri yükleme gafletinde bulunanlar bile var. Videoyu izleyen 300 kişi, beğenen 10 bin… Şaka gibi, ama yapılıyor bu…

Sosyal medyada dönen paralar üzerine çarpıcı rakamlar veren ajans yöneticisi, YouTuber Ener Batur'la ilgili telaffuz edilen aylık geliri söyledi. İlk sinema filmi 'Hayal mi Gerçek mi?'yle 1 milyon 480 bin 047 seyirciye ulaşan ve 17.4 milyon TL hasılat yaptıran Batur, şayet söylenenler gibi YouTube'dan ayda ortalama 530 bin TL kazanıyorsa, seneye vergi rekortmeni ünlüler arasına giren ilk YouTuber olur!

Haberler.com - Magazin Haberleri

Ali Eyüboğlu, Milliyet, Türkiye, Magazin, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (79)
Bayım:şuanki aklımla zamanı geri alabilsem 15 sene öncesine gider youtuber olmak için herşeyi yapardım ne piyango oynardım ne başka bişey, direk eve internet kamera ve pc, ardından youtuber Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
mahlasım yok:Anlamadığım birşey var, bu ülkede yaşayan herkes anayasaya bağlı değil mi ? E bu anayasada bunlarla ilgili bi düzenleme yoksa nasıl bu adamlar vergi versin ? Neden vergi versin ? Vergi vermesine bir gerekçe olmadığı için vergi vermiyor ve vatan haini şerefsiz namussuz oluyor. Çok vahim bir ülke olduk inanmak mümkün değil. Adam kendi hür iradesi ile taksiye değil UBER''e biniyor ona bile vatan haini deniliyor, insan hakları biraz daha genişletilmeli ve yapılan çirkin benzetmelerin önüne geçilmeli Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
enes abi beni sev:simdi babaniz geldi daılın diyiorım en az 3 tl kazanıyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 79 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title