Emniyet Teşkilatı ile Muhtarlar Kahvaltıda Buluştu - Haberler
Haberi Paylaş

Emniyet Teşkilatı ile Muhtarlar Kahvaltıda Buluştu

Emniyet Teşkilatı ile Muhtarlar Kahvaltıda Buluştu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü ile muhtarlar arasında geleneksel olarak düzenlen kahvaltıda konuşan İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, trafik cezaları ve yeni kurulacak MOBESE noktaları hakkında bilgi verdi.

İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü ile muhtarlar arasında geleneksel olarak düzenlen kahvaltıda konuşan İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, trafik cezaları ve yeni kurulacak MOBESE noktaları hakkında bilgi verdi. Kahvaltı sonrası başarılı polislere hediyeleri verildi.

İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü ile muhtarlar arasında geleneksel olarak düzenlen Polis-Muhtar Elele etkinlikleri kapsamında yapılan kahvaltı programı, İzmit Medya Evi'nde gerçekleştirildi. Bu sene dördüncüsü düzenlenen kahvaltıya, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, asayişten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Başkal, Asayiş Şube Müdürü Uğur Eldemir, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz, Saraybahçe Polis Merkezi Amiri Metin Kutanis, Kocaeli ve Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanları Süleyman Şen ve Murat Yoldaş ile mahalle muhtarları ve polis memurları katıldı.

Sohbet havasında geçen kahvaltı sonrası İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, bazı konularda bilgiler verdi. Emmniyet teşkilatı olarak her zaman muhtarlarla el ele olduklarını Çelik, muhtarların suçların önlenmesiyle ilgili MOBESE hizmeti talep ettiğini ifade ederek, "MOBESE sistemi her tarafta olacak. MOBESE'lerimiz zaten yaygındı ancak sürekli olarak artırılıyor. Yapılan MOBESE ihalesi ile önümüzdeki yılın ortalarında tüm MOBESE'leri kullanmaya başlayacağız" dedi.

Uyarıları dikkate almayana ceza yazılacak

Konuşmasında, kazalara neden olan etkenleri de ortadan kaldırmayı amaçladıklarını belirten Çelik, "Emniyet kemeri, alkol kullanımı, hız ve motosikletli araçları kullananlar için kask takımına ayrı bir önem vereceğiz. Polis kask takmayan birine 'Kaskı takın' diyecek ama ceza yazmayacak. Ancak bir sonraki noktada görev yapan polis uyarıyı dikkate almayanlara ceza yazacak" şeklinde konuştu.

Muhtarların halk tarafından seçildiğini ve büyük sıkıntılarla uğraştıklarını belirten Çelik, muhtarlara bazı konularda yardımcı olunması için polis memurlarını bilgilendirdiklerini sözlerine ekledi. Muhtarların araçları için öncelik tanınması gerektiğini dile getiren Çelik, kahvaltıya pozitif enerjiyle geldiklerini belirterek muhtarlara teşekkür etti.

Kahvaltının ardından son dönemde en fazla mesai yapan ve en verimli çalışan altı polis memuruna da altın ve giyim hediye edildi.

Daha sonra İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik'e çiçek, İzmit İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz'a ve Saraybahçe Polis Merkezi Amiri Metin Kutanis'e ise plaket takdim edildi. Çelik'e ayrıca Türkiye Muhtarlar Derneği Konfederasyonu'nun rozeti de takıldı. - KOCAELİ

Emniyet Teşkilatı ile Muhtarlar Kahvaltıda Buluştu

Emniyet Teşkilatı ile Muhtarlar Kahvaltıda Buluştu

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title