İBB'nin UKOME toplantısında gergin anlar! Fena sinirlenen İmamoğlu kendini tutamadı - Haberler
Haberi Paylaş

İBB'nin UKOME toplantısında gergin anlar! Fena sinirlenen İmamoğlu kendini tutamadı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İstanbul'da bugün gerçekleştirilen UKOME toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İstanbul 1'inci Bölge Müdürü Serdar Yücel arasındaki tartışma damga vurdu. İmamoğlu, kendisine sitem eden Yücel'e, "Arkamdan ne konuşuyorsun yüzüme söyle" ifadeleriyle tepki gösterdi.

İstanbul'da merakla beklenen Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda kaç oranında zam yapılacağı tartışma konusu olan elektronik biletlere ilişkin zammın görüşüldüğü sırada gergin anlar yaşandı. İBB Başkanı İmamoğlu, kendisini "saygısızlıkla" suçlayan Ulaştırma Bakanlığı İstanbul 1'inci Bölge Müdürü Serdar Yücel'e "Arkamdan ne konuşuyorsun" diye cevap verdi.

İBB YÜZDE 24.12 ZAM TEKLİF ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşımada elektronik bilete istediği zam oranı yüzde 24.12 yerine Bakanlığın önerdiği yüzde 15, oy birliğiyle kabul edildi. İBB, elektronik biletlere en son 6 Şubat 2020 tarihinde zam yapıldığını belirtip, enflasyonun artmasıyla birlikte yakıt ücretlerindeki artışı göstererek, bilet ücretlerinde bir yıl süreyle geçerli yüzde 24.12 oranında kümülatif artış teklif etti. Uzun tartışmalara konu olan teklifte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı temsilcilerinin teklif ettiği yüzde 15 zam oranı oy birliğiyle kabul edildi.

GERGİN ANLAR YAŞANDI

Oylama sonucu UKOME Toplantısına bir süre ara verilirken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İstanbul 1'inci Bölge Müdürü Serdar Yücel arasında kısa süreli bir sözlü atışma oldu. Bölge Müdürü Yücel, toplantı boyunca İmamoğlu'nun kendilerine saygı göstermediğini iddia etmesi üzerine, İmamoğlu geri dönerek "Arkamdan ne konuşuyorsun yüzüme söyle" ifadeleriyle Yücel'e tepki gösterdi.

İBB'nin UKOME toplantısında gergin anlar! Fena sinirlenen İmamoğlu kendini tutamadı

İBB'nin UKOME toplantısında gergin anlar! Fena sinirlenen İmamoğlu kendini tutamadı

İBB'nin UKOME toplantısında gergin anlar! Fena sinirlenen İmamoğlu kendini tutamadı
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (30)
Tahir Karasu:Rahatsiz misin sen arkadas imamoglu $ zammi halki dusundugu icin mi önermiş , dene bakalim dusunup anlayabilecek misin
Metin Demir:herşey çok heykel olacak
Rekabi Ateş:Birde yaziyorlar buraya yorumları.ne imiş canla başla çalışıyormuş.is yaptırmamak için adamın canını sıkıyorlarmıs tutanmi var iş yapsın.o ancak tatil yapar .adammı dediniz
500