Elazığ'da Botanik Park Çalışmalarına Başlandı

Elazığ'da Botanik Park Çalışmalarına Başlandı

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Abdullahpaşa Mahallesi'nde Bulunan Türk Telekom İl Müdürlüğü'nün Arka Kısmındaki 15 Dönümlük Boş Bir Alanda, Botanik Park Çalışmasına Başladı.

Elazığ'da Botanik Park Çalışmalarına Başlandı

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Abdullahpaşa Mahallesi'nde bulunan Türk Telekom İl Müdürlüğü'nün arka kısmındaki 15 dönümlük boş bir alanda, botanik park çalışmasına başladı.

Botanik parkta gölet ve ada, tropikal süs bitkileri, cam seralar, şelale, su kanalları, Japon çay evleri bulunuyor. Geniş dinlenme alanlarından, oturma banklarına kadar birçok ayrıntının inceden inceye düşünüldüğü botanik parkta, çeşitli süs bitkilerinin yetiştirilmesi amacıyla iki adet de sera kurulacak. Bu dev çalışmanın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine örnek bir proje olacağını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, "Dört yıllık görev süremiz boyunca Elazığ'a kalıcı eser kazandırdık. Bunun yanında sosyal belediyecilik anlayışı gereği yapmış olduğumuz yeşil alan ve park çalışmalarımız ise sadece Elazığ değil tüm Türkiye'de ses getirdi. Çevre iller yapmış olduğumuz park ve yeşil alanları örnek alarak kendi illerine uyguladılar. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz yine bölgede olmayan bir projeyle önümüzdeki aylar içinde ilimize bir botanik park kazandıracaklar. 15 bin metrekarelik boş bir alanda gerçekleşen park Elazığ'ımızın yeni gözde mekanlarından biri haline gelecektir. 4 yıllık görev süremiz içinde 678 bin metrekare yeşil alan ve 84 adet yeni parkı ilimize kazandıran bir belediye olarak, bundan sonra da çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.

(EK-ZG-CMH-Y)