Eksi 15 Derecede Kar Banyosu

Eksi 15 Derecede Kar Banyosu

Berzoviça kayak merkezi yakınlarındaki köyde, Karadağ'dan gelen Arnavut asılı 45 yaşındaki Memet Arifi eksi 15 derecede kar banyosu yaptı.

Eksi 15 Derecede Kar Banyosu

Eksi 15 DERECEDE KAR BANYOSU

Turan KASAP/PRİŞTİNE (Kosova), ( DHA) KOSOVA'daki Şar Dağı'nın yamacında bulunan Berzoviça kayak merkezi yakınlarındaki köyde, Karadağ'dan gelen Arnavut asılı 45 yaşındaki Memet Arifi eksi 15 derecede kar banyosu yaptı.

Karadağ'ın Adriyatik sahilindeki en gözde kentlerinden biri olan Budva'daki bir restoranda garsonluk yapan Mehmet Arifi, yakınlarını ziyaret etmek için Berzoviça yakınlarındaki bir köye geldiğinde kar özlemini gidermek amacıyla kalınlığı 1 metreyi geçen karın üzerinde kar banyosu yaptı. Eski 15 derecede kar banyosu yapan Memet Arifi, "Çalıştığım Karadağ'ın Budva kentinde son 20 yıldır kar yağışı görmedim. Kosova'daki akrabalarıma gelince ve karları görünce, kar banyosu yapmaya karar verdim ve böylece kar özlemimi giderdim" dedi. Buradaki sakinler, Memet Arfi'nin kar banyosunu şaşkınlıkla izledi. Kosova'daki görsel medyalarda Memet Arifi'nin kar banyosuna geniş yer verdi.