Haberler

'Pınar Kaftancıoğlu' Yılın Kadın Girişimcisi

Güncelleme:

Ekonomist Dergisi'nin bu yıl 24'üncüsünü düzenlediği ödüller, törenle sahiplerini buldu.

Törende, "Yılın Bürokratı" "Yılın Kadın Girişimcisi", "Yılın Erkek Girişimcisi", "Yılın Profesyoneli", "Yılın Sivil Toplum Lideri", "Yılın İş İnsanı" ve "Yılın Global Türk Profesyoneli" kategorilerinde ödüller verildi.

Ekonomist Dergisi'nin Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü ise 'Pınar Kaftancıoğlu'na verildi. 1980 yılında öldürülen gazeteci-yazar Ümit Kaftancıoğlu kızı olan Pınar Kaftancıoğlu 2006 yılından beri Nazilli'deki İpek Hanım Çiftliği'nde doğal tarım yapıyor.

"Yılın İş İnsanları" Ödüllerini Aldı

"Yılın Bürokratı" ödülüne bu yıl 3. kez Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı layık görüldü. Başçı adına törene katılan TCMB Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Turalay Kenç, "Maalesef bu ödülle beraberliğimiz kısa sürüyor. Çünkü kendi koyduğumuz bir prensip var. Enflasyonu yüzde 5 hedefine indirene kadar bu ödülü almayacağız. Ekonomist Dergisi'nden bu ödülü emanette tutmasını rica ediyoruz" diye konuştu.

"Yılın İş İnsanı" ödülün layık görülen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker adına ödülü alan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker de ödülün kendilerine büyük sorumluluk yüklediğini anlattı.

Küçük bir dükkanda başlayarak ve sadece bildikleri işe odaklanarak bulundukları yere geldiklerine işaret eden Ülker, "Bir vizyonla başlıyor her şey. Belli bir coğrafya da değil, global düşünmek önemli. İnşallah yolu aştık. Biliyoruz ki arkamızdan birçok Türk şirketi daha yürüyecektir" dedi.

"Yılın Global Türk Profesyoneli" ödülü verilen Coca-Cola CEO'su Muhtar Kent de ödülünü, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'dan aldı.

Ödülü takdiminden sonra konuşan Doğan, ödül alanları kutlayarak, şunları söyledi:

"Erzincan'dan çıkıp New York'ta, Ortadoğu'da ve Avrupa'nın pek çok yerinde isim yapan arkadaşımı takdir ediyorum. İkinci olarak Murat Ülker'i kutluyorum. Keşke gelseydi, belki gelseydi içki içmezdim... Üçüncüsü ve beni heyecanlandıran bir Türk'ün global yönetici olması. 60 yıla yaklaşan iş hayatımda Türkiye'yi temsil eden, uluslararası bir şirketin başına gelmiş insan belki vardır ama hatırlamıyorum. O yüzden Muhtar Bey'le iftihar etmemiz lazım."

Kent ise ödülü Aydın Doğan'ın elinden almanın kendisi için büyük bir onur ve şeref olduğunu ifade ederek, ödülü 772 bin çalışanı adına kabul ettiğini kaydetti. En büyük arzusunun gençlerin kendilerinin arkasından gelmesi ve profesyonel olarak dünyaya yayılması olduğuna dikkati çeken Kent, senede 50-55 ülkeyi ziyaret ettiğini ve o ülkelerde Türkiye'nin fahri büyükelçisi gibi olduğunu dile getirdi.

Muhtar Kent, 70 milyonluk Türkiye'den daha fazla global yöneticinin çıkması gerektiğini ifade etti.

"Yılın Profesyoneli" ödülünü alan CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane de ödülü tüm çalışma arkadaşları adına aldığını ve güçlü ekip arkadaşları sayesinde başarıyı yakaladıklarını bildirdi.

"Yılın Erkek Girişimcisi" ödülü Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu'ya, "Yılın Sivil Toplum Lideri" ödülü TÜSİAD eski Başkanı ve Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer'e verildi.

Kaynak: Bültenler / Ekonomi

Ümit Kaftancıoğlu Murat Ülker Muhtar Kent Kadın Ekonomi Ekonomi Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?
Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title