Haberler

  Petkim'in İlk Çeyrek Karı 149 Milyon Lira

  Ekonomi Haberleri

  Şirketten yapılan açıklamaya göre, petrokimyasal ham madde üreticisi Petkim'in ocak-mart döneminde net kar marjı yüzde 13,4 oldu, net satışları ise 1 milyar 108 milyon lirayı aştı.

  Şirketten yapılan açıklamaya göre, petrokimyasal ham madde üreticisi Petkim'in ocak-mart döneminde net kar marjı yüzde 13,4 oldu, net satışları ise 1 milyar 108 milyon lirayı aştı. Şirketin net karı, bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 235 artarak 149 milyon liraya çıktı.

  Aktif büyüklüğü 5 milyar 461 milyon lira olan Petkim'in, ocak-mart dönemi kapasite kullanım oranı yüzde 92,7'ye yükseldi.

  Açıklamada görüşlerine yer verilen Petkim Genel Müdürü Sadettin Korkut, bu dönemde fırsatlar ve riskleri iyi değerlendirerek yüksek üretim performansına bağlı olarak yüksek satış miktarlarına odaklandıklarını belirtti. Korkut, "2015 yılında yakaladığımız yüksek karlılığı sürdürülebilir hale getirmek ve bir adım daha ileri taşıyabilmek için, operasyonel verimlilik, maliyet azaltma, etkin varlık yönetimi ve süreçlerin uçtan uca geliştirilmesine ağırlık verdik" ifadesini kullandı.

  Kaynak: Hürriyet / Ekonomi

  Sadettin Korkut Petkim Ekonomi Haberler

  title