"Kent'in Siyasi ve Dini Görüşünü Bilmem" - Haberler
Haberi Paylaş

"Kent'in Siyasi ve Dini Görüşünü Bilmem"

TheLira.com - Ekonomi
'Kent'in Siyasi ve Dini Görüşünü Bilmem'

Dünyanın en zengin ikinci ismi olan ABD'li işadamı Warren Buffett'ın ABD'nin dev firmalarında büyük yatırımları var.

Buffett'ın 204 milyar dolar büyüklüğündeki yatırım şirketi Berkshire Hathaway'in, American Express'te yüzde 13, Coca - Cola'da yüzde 8.8, Wells Fargo'da yüzde 7.6 ve IBM'de yüzde 5.5 hissesi var. Berkshire 15 milyar dolarlık hisseyle Muhtar Kent yönetimindeki Coca - Cola'nın en büyük yatırımcıları arasında.

Milliyet'in haberine göre kişisel serveti 44.6 milyar doları bulan Buffett, geçen hafta sonu yapılan Berkshire genel kurulu sırasında New York Times gazetesine yatırım anlayışını özetleyen önemli bir yorumda bulundu.

SİYASETİ GÖZETMEM

Yatırım yaparken hiçbir zaman siyaseti gözetmediğini belirten Buffett, "Muhtar Kent'in (Coca-Cola), Ken Chenault'nun (American Express) ve Ginni Rometty'nin (IBM) siyasi veya dini görüşünü bilmem. Bu benim için önemli değil. Sadece bilmek istediğim işleri nasıl yönettiği. Siyaseti gözeterek yatırım kararı almak anlamsız" dedi.

81 yaşındaki Buffett, hem prostat kanseri tedavisi görüyor, hem de 37.8 milyar dolar nakiti bulunan Berkshire'ı yönetmeyi sürdürüyor.

HENKEL'İ Mİ ALACAK?

Berkshire genel kurulunda, bu yıl 22 milyar dolarlık bir satın almadan son anda vazgeçtiklerini anlatan Buffett, 2010'da aldıkları 34 milyar dolarlık demiryolu şirketi Burlington Northern'dan daha büyük satın almalara yönelebileceklerinin sinyalini de verdi. ABD'li Bloomberg analist görüşlerine dayandırdığı haberinde, Buffett'ın radarında Alman kimya devi Henkel ya da ABD'li traktörcü John Deere'ın yer alabileceğini yazdı.

TheLira.com / Ekonomi

American Express Warren Buffett Muhtar Kent Coca Cola Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber TheLira.com tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. TheLira.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı TheLira.com kurumudur.
title