Haberi Paylaş

Kardemir'den Enerji Verimliliğine Yönelik İki Yeni Yatırım Kararı

Ekonomi Haberleri

Kardemir'den Enerji Verimliliğine Yönelik İki Yeni Yatırım Kararı

Kardemir Yönetim Kurulu, proses gazlarının etkin kullanımı ve artan üretim hacmine bağlı oluşan proses gazlarının elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla iki önemli yatırım kararı daha aldı.

Kardemir Yönetim Kurulu, proses gazlarının etkin kullanımı ve artan üretim hacmine bağlı oluşan proses gazlarının elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla iki önemli yatırım kararı daha aldı. Bu kapsamda şirkette yeni bir Gas Holder (Gaz Deposu) yatırımı ile 30 MW kapasiteli yeni bir Jeneratör yatırımı yapılacak.

Kurulacak olan Gas Holder için ihale süreci tamamlanarak yüklenici firması belirlendi. Jeneratör yatırımı ile ilgili ise ihale süreci ise devam ediyor. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimiz bu yatırımlar ile birlikte, proseslerde oluşan atık gazları enerjiye dönüştürerek bir yandan birim üretimdeki enerji maliyetlerini aşağı çekmeyi ve elektrikteki iç karşılama oranlarını artırmayı hedeflerken, diğer yandan da daha düşük emisyon değerleri ve doğal kaynak kullanımı ile çevrenin korunmasını amaçlamaktadır. 2019'da tamamlanması planlanan proje ile birlikte, bugünkü enerji fiyatlarıyla yaklaşık 40 milyon TL/yıl tasarruf imkanı sağlanacaktır. Şirketimize değer katacak yeni yatırımların tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz." - KARABÜK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Eric Holder Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title