Haberler

Expo 2016 Antalya'ya Doğru

Abone Ol

Uluslararası Sergiler Bürosu kuralları gereği EXPO süresince 3 kez düzenlenecek Uluslararası Katılımcılar Toplantısı'nın ilki, EXPO 2016 Antalya Ajansı yetkilileri ile katılımcı ülkelerin komiserleri ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası Sergiler Bürosu kuralları gereği EXPO süresince 3 kez düzenlenecek Uluslararası Katılımcılar Toplantısı'nın ilki, EXPO 2016 Antalya Ajansı yetkilileri ile katılımcı ülkelerin komiserleri ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan açıklamaya göre, toplantının açılışında konuşan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, açılış günü yaklaşırken, hazırlıkların planlandığı gibi devam ettiğini bildirdi. Alanın açılışa hazır hale getirilmesi için ülke bahçelerinin yapımının tamamlanması gerektiğini kaydeden Aydın, inşaatların 10 Nisan'a kadar bitirilmesinin önemine işaret etti.

Toplantıda Uluslararası Sergiler Bürosu kuralları gereği Ülke Komiserleri Kurulunun seçimi de yapıldı. Katılımcı 14 ülkenin komiserinden oluşan kurulun başkanlığına, İtalya Ülke Komiseri Aniello Musella seçildi.

Musella, EXPO 2016 Antalya'nın açık kalacağı 6 ay boyunca her şeyin yolunda gitmesi için çalışacaklarını, nüfusunun yarıdan fazlası genç olan Türkiye'de gelecek nesiller için yeşil bir dünya temasıyla düzenlenen EXPO 2016'nın son derece anlamlı olduğunu belirtti. Katılımcı ülke sayısının EXPO'lar için oldukça önemli olduğunu ifade eden Musella, Avrupa, Orta Doğu ve Asya'dan neredeyse 50'ye yakın ülke temsilcisinin Antalya'ya geleceğinin altını çizdi.

Toplantıda katılımcılara, ulaşım, konaklama, vize, çalışma izni, lojistik, gümrük, akreditasyon ve güvenlik gibi konularda bilgi verildi.

Katılımcı ülkelerin temsilcileri daha sonra EXPO 2016 Antalya Sergi alanını gezdi.

Öte yandan, EXPO 2016'nın katılımcıları arasında yer alan Almanya'nın Antalya Konsolosu Martin Vetter ile EXPO 2016 Antalya Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök arasında resmi katılım sözleşmesi imzalandı.

Kaynak: AA / Ekonomi

Kazım Aydın Antalya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
title