Haberler

ESU International Başkanlığına Dr. Rıza Kadılar Seçildi!

Abone Ol

ESU Türkiye'nin başkanıDr. Rıza Kadılar, ESU International'ın başkanlık görevine seçildi.

Dr.Rıza Kadılar bundan böyle dünyanın 54 ülkesinde faaliyet gösteren kurumunküresel sorumluluklarını üstlenecek.

İngilizce kanalıylaküresel bir diyalog ve karşılıklıanlayış ortamı yaratmak üzere dünyanın 54 ülkesinde faaliyet gösteren ESU'nun(İngilizce Konuşanlar Derneği) dünya başkanlığına Dr. Rıza Kadılar seçildi. Dr.Rıza Kadılar'ın aynı zamanda kurucu başkanı olduğu ESU Türkiye, başta değişimprogramları ve yarışmalar olmak üzere birçok etkinlikle ülkemizdeki pek çokgencin iletişim becerilerini geliştirmesine destek oluyor. Derneğin ExpatSuiteplatformu ise her ay yapılan toplantılarla yurtdışında kariyer yapmayıplanlayan Türk gençlerini Türkiye'de yaşayan üst düzey yabancı yöneticilerlebir araya getirerek onların tecrübelerinden faydalanmalarını sağlıyor.

Başkanlık mazbatasını ESUInternational Yönetim Kurulu Başkanı, 24 yıl aralıksız ABD senatosuna seçilmişeski politikacı Patricia Schroeder'den alan Dr. Rıza Kadılar konuyla ilgili şuaçıklamayı yaptı: "İngilizce özellikle bilim, eğlence ve iş dünyasında küreseldil haline geldi. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde işdünyasında, sanatta, sporda, teknolojide ve daha birçok alanda İngilizceküresel bir iletişim aracı olarak ortaya çıkıyor. Çin Halk Cumhuriyeti'nde 130milyonu aşkın kişinin İngilizce konuşması ve bu sayının 2020 yılında ABD'ninnüfusunu geçeceği gerçeği dikkate alındığında İngilizcenin evrenselliği daha daönemli bir boyut kazanıyor. Ülkemiz insanının daha yüksek refah seviyesineulaşabilmesi, çağı yakından takip edebilmesi için hem daha iyi dil becerisi hemde özgüven ile donanması gerektiğine inanıyorum. ESU Türkiye olarak geçtiğimizyıl içinde lise ve üniversitelerde yaptığımız münazara, hitabet eğitimleri veyarışma programları ile 2000'den fazla gencimize ulaştık. İçerisindebulunduğumuz yılda bu çalışmalarımızı hızlandırarak artırmaya niyetliolduğumuzu da ifade etmek isterim. Bu programların dışında genç profesyonellereyönelik olarak hazırladığımız ExpatSuite, İngilizce öğretmenlerine yönelik LondraGlobe ve genç profesyonellere yönelik Oxford International Relations Conferencegibi etkinliklerimiz de bulunuyor."

Kaynak: Bültenler / Ekonomi

Ekonomi Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title