Haberler

"Bursa, Ekonomide 2'nci İl Olmaya Aday"

Güncelleme:

Bursa'da düzenlenen seminerde konuşan Hüsnü Güreli, "Bursa'ya inanarak geldik."

Bursa'da düzenlenen seminerde konuşan Baker Tilly Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Güreli, "Bursa'ya inanarak geldik. Bursa, Türkiye ekonomisinde 2'nci il olmaya aday kent" dedi.

Baker Tilly Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş., Bursa ofisinin faaliyete geçmesi nedeniyle 'Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Teşvik Yasası'nın İş Hayatına Getirdiği Yenilikler' konulu seminer, Çelik Palas Otel'de düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Güreli YMM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Güreli, Bursa'da 1990 yılından bu yana hizmet verdikleri birçok sanayi ve hizmet kuruluşunun bulunduğunu, bugün ise Bursa ofisinin açılışını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Bursa'nın ekonomik olarak hızlı bir gelişim gösterdiğini vurgulayan Güreli, "Bursa üretim ve ticaret açısından çok değişik olanaklara sahip. Öncelikle hammadde temini ile üretim dağıtımı anlamında lojistik olanakları ve planlanan alt yapı yatırımları ciddi maliyet avantajları sağlıyor. Organize sanayi bölgeleriyle yatırımcılara değişik olanaklar sağladığı gözden kaçırılmaması gereken gerçek. Bursa'daki hedefimiz mali müşavir olarak üreten ve idare edenlerin önlerini açmaktır. Yapacakları yatırımların muhasebelerini hazırlamak alternatifleri ile geleceklerini sigortalamak birinci önceliğimiz. Düşünülenin aksine, vergi danışmanlığı dışında raporlama, analiz, değerleme, şirket birleşmeleri gibi birçok konuda faydalanacakları hizmetler sunuyoruz" diye konuştu.

İstanbul'un ardından Ankara, Antalya, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Gaziantep'ten sonra Bursa ofisini açtıklarını söyleyen Güreli, 7 bin 500 metrekare alanda 1200 müşteriye hizmet verdiklerini belirterek, her sektörden müşterilerinin bulunduğuna işaret etti. Bursa'yı tercih etme nedenlerini de sıralayan Güreli, "Bursa, Türkiye ekonomisinde 2'nci il olmaya aday. Nüfusta 2'ncilik için İzmir ile yarışıyor. Kocaeli'deki rafineriyi çıkarırsanız ihracatta 2'nci il. Bursa'ya inanarak geliyoruz. Çok heyecanlıyız" dedi.

Güreli'nin konuşmasının ardından Yeminli Mali Müşavir ve TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Burhan Gezgin, Yeni Teşvik Yasası'nın getirdiği avantajlar ile ilgili bir sunum yaptı. - Bursa

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Hüsnü Güreli Türkiye Ekonomi Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

Küçük kardeşlerin sır ölümü! Kaldıkları otel odasından cansız bedenleri çıktı

Küçük kardeşlerin sır ölümü! Kaldıkları otel odasından cansız bedenleri çıktı

Hastane bahçesinde silahlı çatışma! Mermiler havada uçuştu, 4 kişi yaralandı

Hastane bahçesinde silahlı çatışma! Mermiler havada uçuştu, 4 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title