Haberi Paylaş

Altın Almanın Tam Zamanı

Ekonomi Haberleri

Altının ons fiyatı 1130 dolara düştü. 30 uzmanın katılımıyla yapılan tahmine göre 2015'te ortalama altın fiyatı 1225 dolar olacak; yani altın almanın tam zamanı!

Altının ons fiyatı cuma günü bin 150 doların altında seyrediyor. Ulaslararası piyasalarda altın fiyatları son yılların en düşük seviyene geldi. Peki altına yatırım yapma zamanı geldi mi?

Bu soruya cevabı, konuyu Taraf gazetesindeki köşesine taşıyan Süleyman Yaşar verdi. Altının enflasyona karşı yatırımcıyı koruyan bir savunma aracı olduğunu ifade eden Yaşar, altının ons fiyatının dip yapmasıyla birlikte ibrenin yeniden altına doğru döndüğünü yazdı.

Yaşar, cuma günü altının ons fiyatının 1,130 dolara gerilediğini, yurt dışında 30 uzmanın katılımıyla yapılan tahmine göre 2015'de ortalama altın fiyatının 1,225 dolar olacağı düşünüldüğünü ifade ederek Citigroup gibi bazı küresel bankaların altın fiyat tahminleri de bu fiyat düzeyinde oluşturduğunu belirtti.

"ALTIN ALINABİLİR"

İşte Süleyman Yaşar'ın Taraf gazetesindeki köşesine taşıdığı yazının ilgili bölümü:

"Dün altının ons fiyatı 1.166 dolar olduğuna göre bu fiyatlardan altın alınabilir. Tabii bu arada Türkiye'de altın fiyatları Türk parasının dolar karşısındaki değişimine göre belirlendiğinden dolar/ Türk parası değişiminin fiyat farklılaşmasına yol açtığını unutmayalım.

Dün Cumhuriyet Altını 574 liradan işlem gördü. Eğer dolar/ Türk parası paritesini sabit kabul ederek, gelecek yıl altının ons fiyatı 1.224 dolar olursa, Cumhuriyet Altını 602 liraya yükselebilir. Bu arada Türk parası dolar karşısında değer kaybederse Cumhuriyet Altını fiyatları daha da artabilir. Aksi durumda fiyatı gerileyebilir. Kısaca altının ortalama ons fiyatının gelecek yıl 1.224 dolar olacağı tahmin edildiğine göre halen geçerli fiyatlardan altın alınabilir. Bu arada Türkiye'de yaşanan yüksek enflasyon nedeniyle Türk parasının aşırı değerlenmesi pek mümkün görünmüyor. Tabii bu durum yine ibreyi altına doğru çeviriyor."

Haberler.Com - Ekonomi

Süleyman Yaşar Türkiye Altın Altın Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (22)

ADANALI:

daha dün 2015te durgun geçecek diyodunuz ne oldu şimdi

X-RAY:

ZAMANIMIZ VARKEN TÖVBE EDELİM EN GÜZEL YATIRIM AHİRETE OLAN YATIRIM. MİLLETİN AKLINI ALMIŞLAR SERMAYECİLER HA BABAM KENDİLERİNİ ÇALIŞTIRIYORLAR. YİYECEK EKMEĞİN VARSA, SICAK BİR YUVAN VARSA BORCUNDA YOKSA SAĞLIĞINDA YERİNDEYSE EN BAHTİYAR SENSİN DEMEKTİR. SERMAYECİLER HEP AL DİYOR NEDEN ÇÜNKÜ ONLAR BİZDEN BESLENİYORLAR. BIRAKALIM BÖYLE OLMAZ İŞLERE, ÖLÜMÜN ARKASINDAKİ GÜZELLİĞİ GÖRELİM, KULU KUL OLAMAYALIM. HERKESE İYİ AKŞAMLAR

ahmet:

inanamayın sakın bunların dolduruuşuna gelip altın almayın altın 1000 doların altına düşecek. düşüşü engellemeye çalışıolar

Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title