Haberler

Elginkan Vakfı'ndan Prof. Dr. Ali Berat Alptekin'e Ödül

Elginkan Vakfı, Türkiye’nin her alanda çağdaş bir anlayışla ilerlemesine destek olmak, kültürel ve bilimsel birikimine katkıda bulunmak amacıyla bilim, eğitim, kültür ve teknoloji alanlarındaki faaliyetleri teşvik etmeye devam ediyor.

Elginkan Vakfı, Türkiye'nin her alanda çağdaş bir anlayışla ilerlemesine destek olmak, kültürel ve bilimsel birikimine katkıda bulunmak amacıyla bilim, eğitim, kültür ve teknoloji alanlarındaki faaliyetleri teşvik etmeye devam ediyor.

Türk Kültürü ve Teknoloji alanındaki araştırma, çalışma ve hizmetleri desteklemek amacıyla 2006 yılından beri düzenlenen Elginkan Vakfı Ödülleri'ni bu yıl da almaya hak kazananlar belirlendi. "Elginkan Vakfı Türk Kültürü Araştırma Ödülü" ve "Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü" ne gerçekleştirilen başvurular, araştırma komisyonu tarafından değerlendirildi ve ödüle hak kazananların listesi açıklandı. Başkanlığını Seyit Küçükbezirci'nin yaptığı Konya Fikir, Sanat, Kültür Adamları Birliği Derneği tarafından önerilen Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Berat Alptekin Türk halk edebiyatı ve kültürü alanında yapmış olduğu çalışmalar ve yetiştirdiği öğrencileri gerekçesi ile komisyon tarafından ödül almaya hak kazandı.

Diğer ödül almaya hak kazananlar ve gerekçeleri şu şekilde: Türk kültürüne ve halk bilimi alanında yapmış olduğu çalışmalar ve yetiştirdiği öğrencileri gerekçesi ile Prof. Dr. Dursun Yıldırım. Gerek Türkiye Türkolojisi gerekse uluslararası Türkoloji için önemli boşlukların kapatılması yolunda çalışmaları ve eserleri gerekçesi ile Prof. Dr. Mustafa Öner. 18. yüzyıl Osmanlı Devletinin tarihi ve sosyo-kültürel yapısı hakkındaki araştırmalara kaynak olacak nitelikte olan kitabı "Osmanlı Lale Şenlikleri/Çerağan" ve genç araştırmacıların desteklenmesi gerekçesi ile Dr. Neslihan Koç Keskin.

Ödüller Vakıf tarafından 15 Nisan'da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim

Ali Berat Alptekin Türkiye Eğitim Haberler

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

İsrail'in kuzeyinde alarm! Okullar güvenlik nedeniyle açılmayacak

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ereğli, Meram, Akşehir 23-24 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi!
Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title