Ege Orman Vakfı Haberleri

Ege Orman Vakfı haber, Ege Orman Vakfı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ege Orman Vakfı - 12.03.2020
Konak'ta atık banklar hizmete girdi
Puanlar nasıl kullanılacak? Para puanlar, Atık Bank görevlileri tarafından İzmirim Kart'lara yüklenebilecek ve ulaşımda değerlendirilebilecek. Bu puanlar Konak'taki anlaşmalı marketlerde alışveriş için de kullanılabilecek. İsteyen vatandaş, kazandığı puanlarla Türk Kızılay'ı, Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Ege Orman Vakfı'na bağış yapabilecek.
Ege Orman Vakfı - 24.02.2020
Motobike Istanbul Ziyaretçi rekoru kırdı
Messe Frankfurt Istanbul Yönetici Ortağı Tayfun Yardım; "Motobike Istanbul'un 12.yılında , 24 ülkeden 285 markayı ağırladık. Her yıl toplam motosiklet satışlarının %40'ı fuarımız da yapılıyor derken yanılmadığımızı, hatta bu rakamların üstüne çıktığımızı memnuniyetle gördük. Bu yıl Motobike Istanbul'da bir ilke imza atacağımızı duyurmuştuk; ülkemizin ilk "Sıfır Karbon Fuarı" projesini gerçekleştirmek üzere yola çıktık, bu sektöre gönül veren tüm katılımcılarımız, sponsorlarımız ve ziyaretçilerimiz adına binlerce ağacı dikmek için bize rekor sayıda ziyaretçimiz destek verdi. Ege Orman Vakfı ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiğimiz projemiz kapsamında fidan dikmeye devam edeceğiz.
Ege Orman Vakfı - 11.12.2019
"Kiğılı Ormanı" İzmir'de hayata geçti
Kiğılı, İzmir'in Kınık sahasında 5 bin ağaçlık "Kiğılı Ormanı"nın ilk tohumları attı. Kiğılı açıklamasına göre, Türkiye genelinde başlatılan kampanya kapsamında #1FİDAN1CAN etiketi ile öncü rol oynayan Kiğılı, İzmir Ege Orman Vakfı iş birliği ile fidanların dikimi için harekete geçti.
Ege Orman Vakfı - 08.12.2019
49 yıl sonra, öğrenciyken fotoğraf çektirdikleri merdivende buluştular
Ahmet Bektaş'ın okulda eğitim faaliyetlerinin yanı sıra çevreci sosyal etkinliklerle öğrencilerin önemli projelere imza attığını belirtmesi ve okul adına Ege Orman Vakfı ile birlikte bir hatıra ormanı kurma çalışması içinde olduklarını dile getirmesi üzerine mezunlar ve emekli öğretmenler, bine yakın fidan bağışında bulundu.
Ege Orman Vakfı - 08.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-9
Osmangazi Mahallesi'ndeki Osmangazi İlkokulu'nun yetersiz kalması üzerine inşa edilen ve 1970 -1971 yılı öğretim döneminde kapılarını öğrenime açan Çay Mahallesi Osman Faruk Verimer İlkokulu'nun ilk öğrencileri ve burada sadece 5'inci sınıfı okuyarak mezun olan öğrencilerinden bir bölümü okul yönetiminin daveti üzerine, sosyal medyada birbirlerini bularak okulda buluştu. Okulda daha önceki dönemlerde müdürlük ve öğretmenlik yapanların da katılımıyla gerçekleştirilen programda, öğrenciler söyledikleri şarkılarla mezunlara duygulu anlar yaşattı. 1970 yılında çekilmiş fotoğrafların yansıtıldığı sahneye, o zaman okulun bilgi yarışması ekibini oluşturanlar tek tek davet edilerek konuklara kendilerini tanıttı. Aralarında çeşitli mesleklerde çalışan ya da emekli olanların da yer aldığı mezunlar anılarını paylaşırken, bazılarının bu okulda hem çocuklarını hem torunlarını okutup, mezun ettiklerini anlatması, katılımcılardan alkış aldı. Okulun ilk müdürü Remzi Gonca ve öğretmenler Ayşe Gürel ile Pakdamen Kırkalı rahmet ve özlemle anıldı.  KÜMESTEN YENİ OKULA GELDİK İlk mezunlardan Belgin Gökkaya Osmangazi İlkokulu'nda sınıf yokluğundan tavuk kümesinde ders yapmak zorunda kaldıklarını, alçak kapıdan girerken çocukken bile zorlandıklarını, bir süre sonra herkesin bitlendiğini anlattı. Gökkaya, "Bu yüzden kız- erkek hepimizin saçlarını sıfıra vurdular. Sonra Osman Faruk Verimer İlkokulu yapıldı ve buraya geldik. Burası bize dünyanın en güzel okulu gibi geldi. Çok mutlu olduk. O nedenle hiç unutmadık. Unutamayız" dedi. Okul Müdürü Ahmet Bektaş bir süredir böyle bir buluşma için hazırlık yaptıklarını, öğretmenler Nurşen Arslan ve Mürvet Uluğ öncülüğünde kurdukları ekibin çalışması ve mezunların desteğiyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.  Ahmet Bektaş'ın okulda eğitim faaliyetlerinin yanı sıra çevreci sosyal etkinliklerle öğrencilerin önemli projelere imza attığını belirtmesi ve okul adına Ege Orman Vakfı ile birlikte bir hatıra ormanı  kurma çalışması içinde olduklarını dile getirmesi üzerine mezunlar ve emekli öğretmenler, 1000'e yakın fidan bağışında bulundu.
Ege Orman Vakfı - 05.11.2019
8. Tu¨rkiye Ru¨zgar Enerjisi Kongresi TÜREK 2019'da ilk gün sona erdi
TÜREK paydaşlarından İzmir'de yanan orman alanlarının canlandırılmasına destek TÜREB, geçtiğimiz yaz aylarında İzmir ve civarında yanan ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılmasına katkıda bulunmak amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Ege Orman Vakfı aracılığıyla başlatıp sürdürdüğü "Hedef 1 Milyon Fidan" kampanyasına paydaşları ile katkıda bulundu.
Ege Orman Vakfı - 09.10.2019
TÜSAD'dan 'Karbonsuz Kongre'
Bize hayat veren ormanlar yangınlar ile yok olmakta. Doğal kaynakları korumak, sürdürülebilirliğini sağlamak ve karbon salımını azaltabilmek için harekete geçen TÜSAD, ilk adımını "Karbonsuz Kongre" ile atacak. Ege Orman Vakfı ile işbirliği yapan TÜSAD, bu ay gerçekleşecek 41.
Ege Orman Vakfı - 09.10.2019
TÜSAD'dan "Karbonsuz Kongre"
Ege Orman Vakfı ile iş birliği yapan TÜSAD'ın, 26-29 Ekim'de gerçekleşecek 41.
Ege Orman Vakfı - 25.09.2019
Notalar bu kez fidan olacak
ORMANLAR PİYANO İLE YENİDEN YEŞERECEK… Festival 3-4 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek ve geliri Ege Orman Vakfı'na bağışlanacak… Son dönemlerde artış gösteren ve herkesin yüreğinde yara olan orman yangınlarına müzik ile, piyano ile su vermek, fidan olmak, ormanlara karşı duyarlılığı artırabilmek amacıyla düzenlenecek olan festivale ülkemizden ve dünyadan 17 başarılı piyano öğrencisi davet edildi.
Ege Orman Vakfı - 24.09.2019
Patival Konak, onların öyküsünü anlatacak
Festivali, İzmir'in kalbinde gerçekleşecek bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğünü vurgulayan Batur, "Türkiye'nin alanında en büyük doğa, çocuk, yaşam ve evcil hayvan festivalini Konak'ta gerçekleştiriyor olacağız. Bu noktada, festival çatısı altında oluşturduğumuz güç birliğinin de oldukça görkemli olduğunu vurgulamak isterim. Greenpeace, Ege Orman Vakfı, TEMA, İZÇEV, AKUT gibi çevre kuruluşları, Anadolu Otizm Derneği, Çağdaş Yaşam Derneği, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, HAYTAP'tan Foça Hayat'a, Çeşme'deki ÇESAL'den Hayvanlara Yardım Derneği'ne Menemen Can Dostları'ndan Seferihisar'daki SEHAYDER'e kadar uzanan ve adını sayamadığımız birçok sivil toplum kuruluşu bizi destekleyecek.
Ege Orman Vakfı - 20.09.2019
İzmir'de açık deniz balıkçılık turnuvası başladı
Gökhan Çarmıklı, Turgut Konukoğlu, Mahmut Özgener, Erkut Soyak gibi iş dünyasının tanınmış isimlerinin de katıldığı yarışmada para ödüllerinin Ege Orman Vakfı'na bağışlanacağı ve "Tuna Masters Ormanı" projesinde kullanılacağı belirtildi.
Ege Orman Vakfı - 12.09.2019
Çeşme weekend'e geri sayım
ÇEŞME'de 2015 ve 2016 yıllarından sonra 3'üncü kez düzenlenecek Çeşme Weekend Spor Festivali için geri sayım başladı. Her seviye koşucu için koşu yarışı, yüzme yarışı ve son yılların yükselen sporu kürek sörfü yarışlarının yapılacağı Çeşme Weekend, 21-22 Eylül'de organize edilecek. Minik Adımlar ve Minik Kulaçlar yarışlarındaki parkurlarda küçükler de geleceğin sporcuları olmaları için cesaretlendirilecek.  Müsabaka sporları dışında yoga, zumba, fitness, kürek sörfü ve yol bisikleti sürüşü gibi deneyim aktiviteleri de katılımcılara sunulacağı organizasyona ünlü Ayayorgi Koyu ev sahipliği yapacak. 3 farklı disiplinde 7 yarışın düzenleneceği organizasyonda Ege Orman Vakfı ile yürütülen kampanya kapsamında İzmir dışından gelen her yarışmacı için bir fidan dikilecek.
Ege Orman Vakfı - 12.09.2019
Çeşme'de "çevreci" festival
Her seviye sporcu için koşu yarışı, yüzme yarışı ve kürek sörfü yarışlarının düzenleneceği festivalde, minik adımlar ve minik kulaçlar yarışlarında ailenin küçükleri mücadele edecek. Bin 400 civarında yarışmacının beklendiği etkinlikte, Ege Orman Vakfı ile yürütülen kampanya kapsamında İzmir dışından gelen her koşucu için 1 fidan dikilecek.
Ege Orman Vakfı - 24.08.2019
Kiğılı, İzmir'de doğaya 5 bin ağaç kazandıracak
"Ormanlarımız yeniden canlansın diye" harekete geçtiğini bu film aracılığıyla sosyal medyada duyuran Kiğılı, yangınların Ege Bölgesi'nde üzücü miktarda geniş bir alana zarar vermesi nedeniyle İzmir Ege Orman Vakfı iş birliğiyle fidan dikmeye karar verdiğini açıkladı.
Ege Orman Vakfı - 24.08.2019
İzmir'de yanan orman için 2 günde 30 bin fidan bağışlandı
Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının çıktığı andan itibaren vakfa vatandaşların ulaşarak bağışta bulunmak istediklerini söylediklerini aktardı.
Ege Orman Vakfı - 23.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ-23
'30 AĞUSTOS'TA YANAN ORMANLIK ALANDA OLACAĞIZ' İzmir Karabağlar'daki orman yangınlarına dair de açıklama yapan Tunç Soyer, şunları söyledi: "Bir büyük orman yangını, büyük felaket yaşadık. Bu felaket belki de İzmir'in en büyük yangınlarındandı. Yanan alan 500 hektar olarak ifade edildi fakat yaptığımız tespitler 5 bin hektar alanın üzerinde bir alanın yanmış olduğunu gösteriyor. İzmir tarihine baktığımız zaman bu yangının en büyük yangınlardan biri olduğunu söylemek yanlış değil." İzmir'in ciğerlerini kaybettiğini ifade eden Soyer, Ege Orman Vakfı'nın bir bağış kampanyası başlattığını hatırlatarak, "Ama mesele sadece fidan dikmekten ibaret değil.
Ege Orman Vakfı - 21.08.2019
İzmir için hedef 1 milyon fidan
İzmir'de 500 hektarlık orman alanını yok eden yangının ardından kentteki dokuz sivil toplum kuruluşu, Ege Orman Vakfı ile el ele vererek, "Hedef 1 Milyon Fidan" kampanyası başlattı.
Ege Orman Vakfı - 20.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 6
İZSİAD'DAN FİDAN KAMPANYASI İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) de son günlerde özellikle İzmir ve çevresinde yaşanan orman yangınlarından sonra tüm vatandaşların katılımına açık bir fidan kampanyası başlatıyor. İzmir Karabağlar, Urla ve Seferihisar'da 500 hektarlık ormanın yanması sonrası böylesi bir kampanyayı başlatmak istediklerini söyleyen İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, "İzmir'in ciğerlerini yaktılar. Kaybımızın bugün yerini tutamaz belki ama çocuklarımıza, gelecek nesillere yeni ormanlar yaratmak adına fidan kampanyası başlatıyoruz" dedi. Bu kampanyaya tüm sivil toplum kuruluşlarının katkı koymasını dilediklerini ve beklediklerini söyleyen Küçükkurt, "Aynı şekilde vatandaşlarımızdan da katkı bekliyoruz. Bir ya da bin fidan, rakamın önemi yok, her bir katkı çok değerli. Tüm İzmir'in bu kampanyaya omuz vermesini bekliyoruz" diye konuştu. Ege Orman Vakfı ile yürütecekleri bu kampanya ile İzmir'in çeşitli alanlarında ağaçlandırma ve dikim yapılacağını vurguladı.
Ege Orman Vakfı - 20.08.2019
Veterinerler yaban hayvanları için harekete geçti
Orman yangınlarında yaralanan yaban hayvanları için gereken katkıyı vereceklerini aktaran Özdemir, şunları kaydetti: "Her zaman hatırlattığımız gibi yanan sadece ormanlarımız değil, kaybettiğimiz doğal varlığımızın içinde yaban hayatının üyesi ve bizlere emanet canlılar da var. Biz veteriner hekimler olarak bu zor zamanda, yangınla mücadele sırasında yaralanmış olan yaban hayvanlarına ilk müdahalelerini yapmak amacıyla gönüllü klinisyen meslektaşlarımızla yardıma hazırız. 2011 yılından bu yana Dünya Veteriner Hekimler Günü'nde Ege Orman Vakfı ile yaptığımız protokol doğrultusunda fidan dikme etkinliği gerçekleştiren bir meslek kuruluşu olarak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bizzat takip ettiği yangın söndürme çalışmalarında emeği geçen herkese geleceğimiz ve tüm canlılar adına teşekkür ediyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ege Orman Vakfı Haberleri | Ege Orman Vakfı Haber - Haberler - Ege Orman Vakfı haberleri, son dakika ege orman vakfı haber ve gelişmeleri burada. Gökhan Türkmen: Müzik yürek işi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 01:21:39. #1.14#
title