Edirne'de 7 Bin Kişilik Sokak İftarı - Haberler
Haberi Paylaş

Edirne'de 7 Bin Kişilik Sokak İftarı

Edirne'de 7 Bin Kişilik Sokak İftarı

Edirne Belediyesi tarafından 7 bin kişilik sokak iftarı düzenlendi.

Edirne Belediyesi tarafından 7 bin kişilik sokak iftarı düzenlendi.

Vatandaşlar iftar öncesi trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi'nde kurulan masalarda bir araya geldi.

İftar programı Eski Cami Müezzini Veli Öztürk'ün Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı. Orucunu açan vatandaşlar Edirne İl Müftülüğü Duahanı Nuri Böcekbakan eşliğinde şükür duası etti.

Vatandaşların sıcak havadan etkilenmemesi için iftar programının düzenlendiği alan su püskürtme sistemiyle serinletildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadir Gecesi'nde tüm insanlığa barış ve huzur dilediğini söyledi. Dünyanın birçok yerinde meydana gelen terörün ve insanlığa karşı işlenen suçların da son bulmasını dileyen Gürkan, "Edirne Belediyesi olarak Kadir Gecesi'nde geleneksel sokak iftarının üçüncüsünü düzenliyoruz. Hem Edirnelilere hem de Kadir Gecesi vesilesiyle Edirne'ye gelen tüm yurttaşlarımızı Edirne sofrasında buluşturuyoruz. Allah tutulan oruçları kabul etsin. Önümüzde Ramazan Bayramı var. Ramazan Bayramı'nın dünyanın neresinde olursa olsun tüm insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

İftara, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, Yunanistan Edirne Konsolosu Evi Charitidou, Batı Trakya'dan gelen soydaşlar, çeşitli kentlerden gelen vatandaşlar ve Edirneliler katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri

Edirne Belediyesi, Kadir Gecesi, Recep Gürkan, Veli Öztürk, Politika, Güncel, Haber

title