Edinburg Haberleri

Edinburg haber, Edinburg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edinburg - 21.9.2020
"Istanbul Fringe Festival" başladı
Fringe Festival Hakkında "Alternatif", "keşfedilmemiş" ve "sınır" anlamlarına gelen Fringe'in hikayesi, 1947'de Uluslararası Edinburg Festivali'ne misafir olarak katılan ve gösterilerini "bir kenarda" sergileyen 8 ekip ile başladı.
Edinburg - 5.7.2020
Fadik Sevin Atasoy, Cnconnect tarafından Türkiye sözcüsü seçildi
Kültür ve Tanıtım Ajansı Cnconnect'in sosyal medya hesaplarında yayınlanan videoda görüşlerine yer verilen Atasoy, şunları kaydetti: "Belirsiz zamanlarda bir tek çözüm var. Yardıma ihtiyacı olan birine el uzatmalıyız. Biz sanatçılar yaratırken, yaratmanın hazzını yaşadığımız kadar onu paylaşmaktan da büyük mutluluk duyarız. Bu dönem paylaşabilme şansını kullanabileceğimiz bir zaman. Bu süreçte illa ki yaratıcı olmak zorunda değiliz. Bir yardımla da paylaşım yapabilirsiniz. Kendinizden daha yaşlı birine yardımcı olabilirsiniz mesela. En basiti alışveriş konusunda yardımcı olabilirsiniz. Dünya bu kadar büyük ve geniş görülse de aslında hepimiz biriz. Birliğin amacı da, bu zorlu zamanlarda birbirimize tutunarak bu yolu aşmak. İnanıyorum ki bizler bu zorlu süreci birlik olarak aşabileceğiz." Edinburg Fridge Festivali'ndeki performansıyla dikkati çeken, sonbaharda Brighton Tiyatro Festivali ile Londra'da MUSE müzikalini sahneleyecek olan ünlü sanatçı, Birleşik Krallık'ta "En İyi Kadın Tiyatro" sanatçısı olarak da aday gösterildi.
Edinburg - 7.6.2020
İngiltere'de göstericiler köle tacirinin heykelini yıktı
Köle tacirinin heykeli nehre atıldı Londra'nın yanı sıra Bristol kenti ile İskoçyanın başkenti Edinburg kentlerinde de protestolar düzenleniyor.
Edinburg - 7.4.2020
Karantinadaki çiftten teşekkür mesajı
Mısır, İskoçya, İrlanda ve Sudan'dan Sivas'a getirilerek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında gözlem altında tutulan öğrenciler arasında yer alan bir çift, kendileriyle yakından ilgilenen tüm yetkililere teşekkür etti. Merve Hilal ve Mustafa Dönmez çifti sosyal medya hesaplarında "Sevgili Türkiyemiz" başlığıyla yaptıkları paylaşımda 24 Mart tarihinde İskoçya'dan uçakla Sivas'a geldiklerini ve Sivas'ta KYK yurdunda karantinaya alındıklarını aktardı. Yüksek lisans için İskoçya'da bulunduklarını anlatan çift, kalan 5 ayı da tamamlayarak Türkiye'ye dönmeyi planladıkları belirtti. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün eğitimlerini etkilediğini ve okullarının kapandığını belirten Dönmez çifti, "Bu süreçte yurdumuza dönme kararını almışken Birleşik Krallık ve Türkiye uçuşları kaldırdı. Çok zaman geçmeden Dışişleri Bakanlığımız ve Edinburg Başkonsolosluğumuzun ortak çalışması ile tahliye uçuşu planlandı.
Edinburg - 14.1.2020
Istanbul Fringe Festival için açık çağrı
Fringe Festival Nedir? "Alternatif", "keşfedilmemiş", "sınır" anlamına gelen Fringe'in hikayesi, 1947 yılında Uluslararası Edinburg Festivali'ne misafir olarak katılan ve gösterilerini "bir kenarda" sergileyen 8 ekip ile başladı.
Edinburg - 19.10.2019
Hong Kong'da ışıklı gece protestosu
HONG Hong Kong'da, polisin yarın yapılması planlanan gösteriye izin vermemesi kararına tepki için göstericiler şehirde bulunan Edinburg Meydanı'nda toplandı.
Edinburg - 11.10.2019
Mardin'de enerji tasarruflu tarihi taş bina: Tamirevi
Kültürel Mirası Koruma Derneğinin (KMKD) Edinburgh World Heritage ile yürüttüğü, British Council tarafından Kültürel Koruma Fonu kapsamında desteklenen, Türkiye'nin enerji verimliliği esasına göre restore edilmiş ilk tarihi binası Tamirevi'nde, çalışmalar tamamlandı.
Edinburg - 1.10.2019
"Muse-Bir Esin Perisi Davası" oyunu İstanbullularla buluştu
Fadik Sevin Atasoy'un ağustos ayında Edinburg Fringe Festivali'nde dokuz kez sahnelediği "Muse-Bir Esin Perisi Davası" oyunu, Sanat Gezegeni'nden dünyaya gönderilmiş bir esin perisi olan "Muse"un Tolstoy, Shakespeare ve Leonardo da Vinci'nin eserlerini üretme sürecinde onlara ilham vermek üzere görevlendirilişini konu alıyor.
Edinburg - 30.9.2019
Otel doluluğunda istanbul, barcelona ve londra'yı geçti
Avrupa'nın en dolu 10 şehri (Ağustos 2019) Şehir………….Doluluk (%) Edinburg………89.
Edinburg - 24.9.2019
"Karar, İngiliz mahkemelerinin bağımsızlığı için bir zaferdir"
Miller, Londra'da Yüksek Mahkemede, 70 milletvekili de Edinburg'da parlamentonun kapatılması kararını yargıya taşımıştı.
Edinburg - 24.9.2019
Johnson'ın parlamentoyu tatil kararının hukuka aykırı bulunması
Johnson'ın tatil kararı, İskoçya'nın başkenti Edinburg'da ve Londra'da Yüksek Mahkemede dava edilmiş, her iki mahkeme de bunun siyasi nitelikte bir karar olduğuna ve yargının alanına girmediğine hükmetmişti.
Edinburg - 24.9.2019
Johnson'ın parlamentoyu tatil kararı hukuka aykırı bulundu
Süreç Johnson'ın parlamentoyu 9 Eylül-14 Ekim'de tatil etme kararı daha önce İskoçya'nın başkenti Edinburg'da ve Londra'da Yüksek Mahkemede dava edilmiş, her iki mahkeme de bunun siyasi nitelikte bir karar olduğu ve yargının alanına girmediğine hükmetmişti.
Edinburg - 17.9.2019
İngiltere'de parlamentoyu tatil kararıyla ilgili kritik dava
Johnson'ın kararı daha önce İskoçya'nın başkenti Edinburg'da ve Londra'da Yüksek Mahkeme'de dava edilmiş, her iki mahkeme de bunun siyasi nitelikte bir karar olduğu ve yargının alanına girmediğine hükmetmişti.
Edinburg - 11.9.2019
İskoç mahkemesinden İngiliz hükümeti aleyhine karar
Edinburg'da bugün yapılan duruşmada Temyiz Mahkemesi Johnson'ın parlamentoyu tatil etmesinin yasalara aykırı olduğuna oy birliğiyle karar verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Edinburg Haberleri | Edinburg Haber - Haberler - Edinburg haberleri, son dakika edinburg haber ve gelişmeleri burada. Koronavirüs: İngiltere'nin 'dünya birincisi' Test-Temas sistemi neden başarısız oldu?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 18:22:35. #1.15#
title