Düzce İsmetpaşa İlköğretim Okulu'nda Velilerin Sertifika Heyecanı

Düzce İsmetpaşa İlköğretim Okulu'nda Velilerin Sertifika Heyecanı

Düzce İsmetpaşa İlköğretim Okulu'nda '7-19 Yaş Aile Eğitimi' adı altında velilere yönelik düzenlenen eğitim sertifika töreni ile sona erdi.

Düzce İsmetpaşa İlköğretim Okulu'nda Velilerin Sertifika Heyecanı

Düzce İsmetpaşa İlköğretim Okulu'nda '7-19 Yaş Aile Eğitimi' adı altında velilere yönelik düzenlenen eğitim sertifika töreni ile sona erdi. Okul binasında düzenlenen sertifika törenine Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sedat Turgut, Okul Müdürü Arif Önemli, öğretmenler ve veliler katıldı.

Düzce İsmetpaşa İlköğretim Okulu Rehber Öğretmeni Candan Baytekin öncülüğünde 17 Kasım 2011 günü başlayan, okul müdürü Arif Önemli tarafından da desteklenen 7-19 Yaş Aile Eğitimi düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi. 8 haftalık aile eğitimini başarıyla tamamlayan velilerin oldukça heyecanlı olduğu görülürken, katıldıkları bu eğitimin hayatlarında birtakım değişmelere neden olduğunu, bu tür kursların çocuk yetiştirmede gerçekten çok önemli olduğunu belirttiler. Veliler ayrıca bu tür faaliyetlerin okul bünyesinde devam ettirilmesi gerektiğini de dile getirdiler.

Rehber Öğretmen Candan Baytekin de aile eğitiminin çok verimli geçtiğini kaydederek, eğitimlerin önümüzdeki dönemde devam edeceğini ifade etti.

Sertifika töreni öncesi bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer de düzenlenen eğitimin önemine vurgu yaptı. Düzce olarak özel eğitimde büyük mesafe kat ettiklerini belirten Sezer, "Bu konuda Sayın Valimiz Cumhurbaşkanımızın eşi tarafından ödüllendirilmişti. Bunun dışında birçok alanda da çeşitli çalışmalarımız oldu. Gelinen noktaya bakıldığında kat edilen yolu görmek mümkün. İsmetpaşa İlköğretim Okulumuz da geçmişten bugüne başarılarla her zaman ön planda olan bir okulumuz. Burada iyi bir ekip çalışması olduğunu gayet iyi biliyorum. Velilerimizin de bu ekip çalışmasının içerisinde yer alması beni ayrıca mutlu ediyor. Hayatın her alanında yetenekli olmanın yanında ekip çalışmasının olmayışı başarısızlığa neden olur. Bu ailede de eğitimde de böyle. Velilerimizin eğitimin birer parçası olması öğretmenlerin de performansını olumlu yönde etkiliyor. Bu anlamda ben bu programa katılan tüm velilerimizi tebrik ediyorum. Tüm velilerimiz de bu tür eğitimlerin içerisinde yer almalı" ifadelerini kullandı.

Okul Müdürü Arif Önemli de programa katılan velileri tebrik ederek, eğitime destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer ve Müdür Yardımcısı Sedat Turgut'a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından eğitimi başarı ile tamamlayan 15 veliye sertifikaları verildi. - DÜZCE