Haberi Paylaş

Vize krizi sürerken ABD Büyükelçiliği'nden esprili video: Lütfen düğün fotoğraflarınızı, gereksiz evrakları bize göndermeyin

Dünya Haberleri

Son dönemlerde Türk vatandaşlarının vize konusunda yaşadığı problemler gündem olurken; ABD Büyükelçiliği tarafından bir video paylaşıldı. Videoda konsolosluk çalışanı dağ gibi yığılan evrakları göstererek, "Lütfen sizden istemediğimiz gereksiz belgeleri, düğün fotoğraflarınızı bize göndermeyin" dedi. Esprili dille çekilen video sonunda görevli, vize için istenilen evrakları tek tek saydı.

Son aylarda Türk vatandaşlarının en çok dert yandığı konuların başında vize problemi geliyor. Yüzlerce vatandaş hem ABD hem de AB vize başvurularının nedensizce reddedildiğini söylüyor. İnsanların bir kısmı ise başvurularına dönülmediğini ya da önümüzdeki seneye randevu verilmesinden şikayet ediyor.

Tam da bu dönemdeyken ABD Ankara Büyükelçiliği'nden dikkat çeken bir paylaşım geldi. Büyükelçilik, sorunu çözmek ve kafa karışıklıklarına son vermek amacıyla resmi Instagram hesabından vize yenilemeye yönelik bir video hazırladı.

ABD vizesinde; 10 yıllık turist vizesi son 48 ay içerisinde sona eren herkesin ekstra bir belge sunmaksızın, ücretini ödeyerek ve form doldurarak vizelerini yenileme imkanı bulunuyor. Ancak çoğu kişi yine bir ret alma endişesi taşıdığından birçok belge ile birlikte başvuruda bulunmaya devam ediyor. Videoda da buna atıfta bulunularak, "Arkadaşlar - Herkes çabuk buna baksın! Bu videoda yer alan tüm karakterler ve olaylar gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Lütfen bize gereksiz belgeler, sizden istenmeyen dokümanlar, evlilik fotoğraflarınız ya da başka evraklar yollamayın" denildi.

Videoda konuşan konsolosluk çalışanı, kendilerine gelen üs tüste binmiş dosyaları göstererek vize yenilemede hangi belgelerin getirilmesi gerektiğini de tek tek anlattı. ABD Büyükelçiliğinin esprili videosu kısa sürede ilgi gördü.

Abd Büyükelçiliği Ankara Vize Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title