Haberi Paylaş

Kış uykusundan uyanan yılan, ilginç yerden çıktı! Tek ısırığı 20 kişiyi öldürebilir güçte

Dünya Haberleri

Brezilya'da yaz aylarının gelmesiyle birlikte yılanlar da uyanmaya başladı. Bir grup arkadaşın elini yıkadığı vanadan fırlayan yılan, çevredekilere büyük korku yaşattı. Kobra yılanı olduğu belirtilen yılanın tek ısırığı 20 kişiyi aynı anda öldürecek güçte olmasıyla biliniyor.

Genellikle yaz aylarında ortaya çıkan yılanlar, Brezilya'da yaz aylarının yaşanması nedeniyle topraktaki yuvalarından uyanıyor. Ülkede son olarak yaşanan bir olay adeta akıllara durgunluk verdi.

Kırsal alandaki bir vanada ellerini yıkayan bir grup arkadaş, saniyeler sonra vanadan bir yılanın fırlaması nedeniyle büyük korku yaşadı. Arkadaşlar geri kaçmak zorunda kaldı.

Arkadaşların ekipleri çağırması üzerine yapılan incelemeler sonucunda yılanın kobra yılanı olduğu belirlendi. Diğer türler kadar zehirli olmasa da kobra yılanı da en zehirli yılanlar arasında yer alıyor.

Bu yılanlar 15-20 yıl civarı yaşayabilir. Esaret altında bu süre daha fazla olabilir. Zehirli bir kobranın zehiri nörotoksiktir ve tek bir ısırıkta bulunan miktarı ile 20 insanı öldürebilecek güçtedir.

Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Aykut Kalanoğlu:

Koymuşlar yılanı suyun geldiği sarı bidona vanayı da açmışlar bir tanesinin elinde kamera yılanın çıkmasını beklemiş soytarılar !

Bakkal Mamut:

Tiyatro olay. Kamera hazır mı bekliyormuş? 20 kişiyi öldürme hikayesi de cabası.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title