Haberi Paylaş

Son Dakika: Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Gasparyan'ı ikinci kez görevden aldı

Dünya Haberleri

Son dakika: Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ordunun kendisini istifaya davet etmesinden sonra Genelkurmay Başkanı Gasparyan'ı görevden almış fakat bu isteği Cumhurbaşkanı tarafından reddedilmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından Paşinyan ikinci kez Gasparyan'ı görevden aldı.

Azerbaycan yenilgisinden sonra Ermenistan'da istenmeyen adam ilan edilen Başbakan Nikol Paşinyan uzun zamandır eleştirilerin hedefinde yer alıyor. Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanlar, geçtiğimiz günlerde bir bildiri yayımlayarak, Başbakan Paşinyan'ın başbakanlık görevini yerine getirmekte yetersiz kaldığını, dış politikadaki ciddi hataların Ermenistan'ı çöküşün eşiğine getirdiğini belirterek Paşinyan'ı istifaya davet etmişti.

Paşinyan ordu tarafından istifaya çağrılmasından sonra "Bu bir darbe girişimidir" diyerek destekçilerini sokağa döktü ve büyük bir yürüyüş düzenledi. Paşinyan daha sonra ise Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı görevden aldı.

Paşiyan'ın bu kararı ise cumhurbaşkanı tarafından veto edildi. Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Başbakan Paşinyan'ın genelkurmay başkanının görevden alınması yönündeki kararını reddetti.

Reuters'ın haberine göre, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ikinci defa Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ın görevden alındığını açıkladı.

Haberler.com - Dünya

Nikol Paşinyan Ermenistan Dünya Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Veysel:

Beter ol zindiq

Harbi Kız:

Alırsanız Müslümanların ahını Yaradan böyle kendi içinizden birilerini başına bela eder. . .

zındıklar:

Beter Olun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title