Haberi Paylaş

Son dakika! Bakan Akar'dan ABD'ye F-16 resti: Almak istiyoruz ama olmazsa kafamızda başka şeyler var

Dünya Haberleri

Son dakika: Türkiye, ABD'den F-16 almak için bir süredir temaslarını sürdürürken Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar konu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. F-16'ları almak için gayret gösterdiklerini belirten Bakan Akar, "Olmazsa tabi ki kafamızda başka şeyler var." dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, TBMM'de bakanlığının bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorduğu ABD'den F-16 alımı ve S-400 kullanımına ilişkin soruları yanıtladı.

Bakan Akar, F-16 alımı ile ilgili "ABD Savunma Bakanlığı tedarikin desteklendiğini söylüyor. F-16'ları almak için gayret gösteriyoruz ama olmazsa tabi ki kafamızda başka şeyler var" dedi.

Bakan Akar,S-400 hava savunma sistemine ilişkin soruyu ise "S-400 yerinde kullanıma hazır. Herhangi bir tehdit olduğu zaman ülkemizin hava savunmasını nerede kuracağımıza karar verip, gidip kuracağız" diye yanıtladı.

SADAT ile ilgili iddialara da cevap veren Akar, "SADAT ile ilgili hiçbir ilişkimiz olmadığını kesinlikle söylüyorum bizim dışımızda bir hadise." ifadelerini kullandı.

Öte yandan bütçe görüşmelerinde HDP'li milletvekillerinin, TSK'nın kimyasal silah kullandığına ilişkin iddiaları gündeme getirmesi AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin sert tepki göstermesine neden oldu.

Hulusi Akar F-16 Dünya Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Haka:

Ne satması bedavaya vermeleri gerekir. F35 için harcanan paralar nolacak? Boşu boşuna kovdurduk kendimizi f35 üretiminden. Şimdi eski f16 için yalvarıyoruz.

Can :

Şu ABD den hiç bir şey almayın, kendimizi neden küçük düşürüyoruz, dolar çıksın bizim millet alıştı ne olacaksa olsun.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title