Türkiye-Fransa arasında "first lady" diplomasisi! Emine Erdoğan'la Macron'un eşinin yakın teması dikkat çekti - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye-Fransa arasında "first lady" diplomasisi! Emine Erdoğan'la Macron'un eşinin yakın teması dikkat çekti

İhlas Haber Ajansı - Dünya
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere 30-31 Ekim'de İtalya'nın Roma kentine gerçekleştirdiği resmi ziyarete eşlik eden Emine Erdoğan'ın zirvenin resmi eş programında Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un eşi Briddite Macron'la yakın ilişkisi dikkati çekti. Öte yandan Brigitte Macron'un, Emine Erdoğan'ın daha önceden kendisine hediye ettiği işlemeli maskeyi takması gözlerden kaçmadı.

Emine Erdoğan, Roma'da ilk gün zirvenin ev sahibi İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin eşi Maria Serenella Cappello'nun ev sahipliğinde Roma Kolezyum'da devlet başkanlarının eşleriyle bir araya gelerek antik kenti ziyaret etti.

YAKIN İLİŞKİLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Ziyarette Emine Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron'un samimi sohbeti ve gülüp sarıldıkları anlar objektiflere yansıdı. "First lady" diplomasisi zirvenin liderler ve eşlerine verilen akşam yemeğinde de devam etti.

EMİNE ERDOĞAN'IN HEDİYESİNİ TAKTI

Emine Erdoğan'ın Kovid-19 sürecinde lider eşlerine hediye ettiği Olgunlaşma Enstitüsünce yapılan karanfil işlemeli maskeyi zirveye getirerek, akşam yemeğinde takması da dikkati çekti. Zirveler dışında da iletişimlerini sürdüren Emine Erdoğan ile Brigitte Macron, Kovid-19 sürecinde yaşanan sosyal sorunlara ilişkin de telefonla görüşerek, dayanışma mesajlarını iletmişti.

İhlas Haber Ajansı / Dünya

Emine Erdoğan, Fransa, Roma, G-20, Politika, Dünya, Haberler

title