Haberler

Pakistan, İran'ın Sistan-Belucistan bölgesini vurdu! Saldırıda 3 kadın ve 4 çocuk hayatını kaybetti

Güncelleme:

Pakistan, İran'ın Sistan-Belucistan bölgesindeki "terör hedeflerine" saldırı düzenlediğini duyurdu. İran yönetiminden yapılan açıklamada, Seravan şehrine düzenlenen saldırılarda 3 kadın ve 4 çocuğun hayatını kaybettiği ifade edildi. Saldırı İran'ın Pakistan'daki militan grubu Ceyş el Adl örgütünü füzelerle hedef alması ve 2 çocuğun hayatını kaybetmesi sonrasında geldi.

İran'ın, militan grubu Ceyş el Adl'ın üslerini hedef alması ve 2 çocuğun hayatını kaybetmesinin ardından Pakistan'dan misilleme saldırısı geldi. İran'ın Sistan-Belucistan bölgesindeki "terör hedeflerine" düzenlenen saldırıda 3 kadın ve 4 çocuk hayatını kaybetti.

"TERÖR HEDEFLERİNE SALDIRI DÜZENLEDİK"

Pakistan, İran'ın Sistan-Belucistan bölgesindeki "terör hedeflerine" saldırı düzenlediğini duyurdu. İran yönetiminden yapılan açıklamada Seravan şehrine düzenlenen saldırılarda 3 kadın ve 4 çocuğun hayatını kaybettiği ifade edildi.

Pakistan, İran'ın Sistan-Belucistan bölgesini vurdu! Saldırıda 3 kadın ve 4 çocuk hayatını kaybetti

PAKİSTAN: GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMAYA DEVAM EDECEĞİM

Kadın ve çocukların yaşamını yitirdiği saldırı sonrası açıklama yapan Pakistan yönetimi, halkının güvenliğini sağlamak için gerekli tedbirleri almaya devam edeceğini, "kardeş ülke İran'ın" egemenliğine saygı duyduğunu bildirdi.

Pakistan, İran'ın Sistan-Belucistan bölgesini vurdu! Saldırıda 3 kadın ve 4 çocuk hayatını kaybetti

NE OLMUŞTU?

İran, kendi topraklarında ve Pakistan'da faaliyet gösteren militan grubu Ceyş el Adl'ın üslerini hedef almıştı. İran Devrim Muhafızları, Pakistan'daki iki üssü füze ve insansız hava araçlarıyla vurmuştu. Pakistan, hava sahasının İran tarafından sebepsiz şekilde ihlal edilmesini şiddetle kınamıştı. İslamabad yönetimi, egemenliğinin bu ihlalinin tamamıyla kabul edilemez olduğunu ve ciddi sonuçları olabileceğini açıklamıştı. Pakistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada saldırıda 2 çocuğun hayatını kaybettiği, 3 çocuğun ise yaralandığı bildirilmişti.

Haberler.com / Erkut Calikoglu - Dünya

Pakistan Militan Sistan Çocuk İran Dünya Güncel Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından darbedildi

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından darbedildi

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

500

Yorumlar (41)

Bükücü:

Bu Araplar'ın kafasının içi boş teneke, vurdukça dın dın ses çıkartıyor sadece başka hiç bir işe yaramıyorlar

86
144
yanıtYanıtla
Zekeriya GÖZE:

Bana kalırsa senin kafan boş teneke gibi. Dünyadaki herkes Arap mı? Bir tarafta İran, diğer tarafta Pakistan var. Adam Arapların kafası boş teneke diyor.

yanıt151
yanıt11
Pole star:

İran ve Pakistan Arap değil yalnız:)

yanıt257
yanıt5
TEK YOL:

Şimdi biri çıkar İran müslüman da değil de :D

yanıt78
yanıt28
anti mizantropist:

Avrupa Rönesans öncesi bu şekilde birbirini yiyordu, şimdi ise İslam Alemini yiyor, akletmez misiniz?

yanıt16
yanıt1
ALEYNA AKAN:

Birazdan buraya tirnakçı cemil ve Mardinli yiğit de yazar, vaziyet alın.

130
6
yanıtYanıtla
Sabahattin Polat :

Nasıl bir vaziyet alalım mesela sen domalıyormusun

yanıt88
yanıt113
Beyfendi X X:

Sabahattin domalma konusunda tecrübelisin bakıyorumda

yanıt109
yanıt51
mardinli yiğit:

yazdık merak etme..

yanıt27
yanıt10
itunes parax:

mardinli sen kafir misin?

yanıt0
yanıt0
Tüm 41 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title