Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye NATO yanıtı: Türkiye'deki ABD askeri tesislerini kapatmayı Meclis'e getirsinler, kabul ederiz - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye NATO yanıtı: Türkiye'deki ABD askeri tesislerini kapatmayı Meclis'e getirsinler, kabul ederiz

Haberler.com - Emre İliksiz - Dünya
 - Güncelleme:

CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "NATO'dan ayrılmak bir tercih olarak gündeme alınmalı" çıkışına yanıt verdi. NATO'nun Türkiye için gerekli olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim. ABD Yunanistan'ı üslerle doldurdu. Hedefleri net. Türkiye'deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Meclis'e, Kuvayi Milliye ruhuyla destekleyeceğiz. Biz neoliberalizme karşı olduğumuz kadar toprağımızda yabancı askere de karşıyız." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurularıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Türkiye çaresiz değildir. Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO'dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO ile var olmadık NATO'suz da yok olmayız" ifadelerini kullandı.

"ABD TESİSLERİNİ KAPATMAYI KABUL EDERİZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bahçeli'nin sözlerine yanıt olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında Kılıçdaroğlu, "Bahçeli de NATO'dan çıkmayı önermiş. NATO, Türkiye için gereklidir ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim. ABD Yunanistan'ı üslerle doldurdu. Hedefleri net. Türkiye'deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Meclis'e, Kuvayi Milliye ruhuyla destekleyeceğiz." ifadelerine yer verdi.

"TOPRAĞIMIZDA YABANCI ASKERE KARŞIYIZ"

Açıklamalarının devamında Kılıçdaroğlu, "Biz neoliberalizme karşı olduğumuz kadar toprağımızda yabancı askere de karşıyız. Gerekeni yapmaya hazırız. Peki siz hazır mısınız iktidar sahipleri? Bu da sizin samimiyetinizin turnusol kağıdı olsun. CHP hazırdır, bekliyoruz." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye NATO yanıtı: Türkiye'deki ABD askeri tesislerini kapatmayı Meclis'e getirsinler, kabul ederiz

Haberler.com / Emre İliksiz - Dünya

Nato Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

TT:

Mecliste teröriste karşı çıkmayan Kılıçdaroğlu yabancı askere karşıymış...Güler misin, ağlar mısın? Muhalefette NATO dan çıkalım, üsleri kapatalım diye bir öneri getirebilir, engelleyen yok. Böylelikle iktidar Natodan çıkmayı kabul etmemiş olurdu...

Eğrioturdoğrukonuş:

Kuvayi milliye diyor. Bırakın artık artık şehitlerin yakasından düşün.

Mehmet Uğur:

ulan akp yi iktidar yapan sen değil misin. halk muhalefete bakıyor mecbur akp ye oy veriyor. gerçek kötü işlere muhalefet etsene. sana her şey güzel. vizyon misyon hep chp lideri.

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title