Haberler

İran: İsrail saldırısına yönelik acil bir misilleme planımız yok

Güncelleme:

İsrail'in İran'a başlattığı saldırı sonrasında İran'ın cevabının ne olacağı merak ediliyordu. İranlı yetkili, yaptığı açıklamada İran'ın, İsrail saldırısına yönelik acil bir misilleme planı olmadığını söyledi.

İsrail, İran'ın "Gerçek Vaat" operasyonuna yaptığı misillemeyle ilgili İranlı bir yetkiliden açıklama geldi. Yetkili, "İsrail saldırısına yönelik acil bir misilleme planımız yok." diyerek karşı bir saldırının kapısını kapattı.

SALDIRIYI İRAN DEVLET TELEVİZYONU DUYURDU

İran Devlet Televizyonu hava savunma sistemlerinin devreye girdiğini ve İsfahan'ı hedef alan 3 drone'un havada imha edildiğini açıkladı. İran'da tüm uçuşlar askıya alınırken, yetkililer füze saldırısı olmadığını belirtip, "İsfahan'daki patlamalar hava savunma sistemimizden kaynaklı" ifadelerini kullandı.

TÜM UÇUŞLAR ASKIYA ALINDI

İran devlet televizyonunun haberinde, "Haber kaynakları, İsfahan eyaletinde nispeten şiddetli patlama sesi duyulduğunu bildiriyor. Bu sesin kaynağının ne olduğu henüz açıklanmadı." ifadeleriyle saldırıyı duyururken İsfahan şehrinde bulunan nükleer tesislerin etkilenmediği veya nükleer sahaların hedef alınmadığı belirtildi ve ülkede tüm uçuşlar askıya alındı.

ABD medyası da ismini vermediği ABD'li yetkililere dayandırdığı haberlerle İsrail, İran'ın içinde bazı noktaları füzelerle vurduğunu duyurdu. Saldırıda sadece İran'ın değil aynı zamanda Suriye ve Irak'taki bazı noktaların da hedef alındığı belirtildi.

NE OLMUŞTU?

İsrail, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenlemişti. Saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusu'ndan 2'si general rütbesinde toplam 7 İranlı yetkili ölmüştü. İran, İsrail'in konsolosluk saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misillemede bulunacaklarını duyurmuştu. İsrail ise İran'ın saldırısına karşılık vereceğini bildirmişti.

İran 13 Nisan'da İsrail'e yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle saldırı başlatmıştı. İran bazı hedeflerin vurulduğunu, İsrail ise saldırıların çoğunun hava savunma sistemlerince önlendiğini ancak güneydeki bir askeri üsse füze isabet ettiğini açıklamıştı.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Dünya

İsrail İran Dünya Güncel Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran'da Reisi'nin ölümünün ardından yönetimi geçici olarak 'Muhbir' devraldı

İran'da Reisi'nin ölümünün ardından yönetimi geçici olarak "Muhbir" devraldı

Bir tarafta yas bir tarafta eğlence! İran'da muhalifler, Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünü havai fişeklerle kutladı

Bir tarafta yas bir tarafta eğlence! İran'da muhalifler, Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünü havai fişeklerle kutladı

Reisi'nin ölümü sonrası gözlerin çevrildiği İsrail'den ilk yorum: Dahlimiz yok

Reisi'nin ölümü sonrası gözlerin çevrildiği İsrail'den ilk yorum: Dahlimiz yok

500

Yorumlar (31)

haksız mıyım:

arkdaşlar akp trollüğü yaptığım için sizden özür diliyorum ben bir EŞEĞİM. :(

627
8
yanıtYanıtla
haksız mıyım:

onurumu, gururumu bir koli makarnaya sattım Allahım beni affetsin, aldatıldım. :(

yanıt265
yanıt9
haksız mıyım:

ha hahaaa hostein senii:)) ilkokul 2 seviyesindeki seviyesiz hakaretiyle aklınca ak partili haksız mıyıma laf sokacak. yavrum benim, senin mahalendeki evrimciler görse evrimin ara formu diye sergilerlerler seni lann:))) aynaya bir bak

yanıt4
yanıt121
Haksız mıyım:

Hhhhh :)

yanıt1
yanıt5
haksız mıyım:

arkadaşlar ben almanya da yaşıyorum almanya da huzur ve refah içinde yaşayıp utanmadan akp yi savunuyorum beni affedin. :(

yanıt103
yanıt7
haksız mıyım:

almanyada yaşayıp akp yi savunacak kadar rezil biriyim ben affedin... :(

yanıt94
yanıt3
haksız mıyım:

Bu cehp li zavallı mahlukun trollemesine kabanlar varsa da ondan farklı değildir

yanıt6
yanıt76
M. B.:

Ne oldu yüksekten mi düştün

yanıt2
yanıt0
Nevzat Akbayir:

estağfirullah... ONA NE ŞÜPHE... TABİİ Kİİ.. DOĞRU SÖYLÜYORSUN

yanıt0
yanıt0
Ali Demir :

15 Temmuz tiyatrosunun baş aktörlerinden İran kardeşi İsrail ile yine bir tiyatro yapıyor. Geçenkini ikinci evim diyen ile Türkiye ye yedirdiler, şimdi tüm dünya yiyor.

237
16
yanıtYanıtla
Tüm 31 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title