Haberler

İran: İsrail'in misilleme yapması durumunda tepkimiz dün geceye göre daha büyük olacak

Güncelleme:

İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğuna 1 Nisan'daki saldırısına İran'dan dün gece saatlerinde İHA'larla düzenlenen bir saldırı karşılığı geldi. İran'dan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Genelkurmay Başkanı Muhammed Bagheri, "İsrail'in misilleme yapması durumunda İran'ın tepkisi dün geceye göre çok daha büyük olacak" dedi.

1 Nisan'da İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğunasaldırısında 7 İranlı askerin hayatını kaybettiği olaya İran'dan dün gece saatlerinde karşılık verildi. İHA saldırıları sonrası konuşan İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bagheri İsrail'e misilleme uyarısında bulunarak operasyonu sürdürme amaçlarının olmadığını belirtti.

"TEPKİMİZ ÇOK DAHA BÜYÜK OLACAK"

İsrail Devlet Televizyonu dün akşam saatlerinde İran'ın insansız hava araçlarıyla (İHA) İsrail'e saldırıda bulunduğunu duyurdu. İran'ın saldırısı sonrasında çevredeki pek çok ülke hava sahasını kapatırken İran BM Daimi Temsilciliği, "Konu sonuçlanmış kabul edilebilir. Ancak İsrail rejiminin yeni bir hata yapması halinde İran'ın yanıtı çok daha sert olacak." açıklamasında bulundu.

Saldırı sonrası İran'dan yeni bir açıklama geldi. Devlet televizyonuna konuşan Tümgeneral Muhammed Bagheri, "İsrail, İran'a misillemede bulunursa tepkimiz bu geceki askeri müdahaleden çok daha büyük olacak." ifadelerini kullandı. Bagheri ayrıca ABD'yi İsrail'i desteklememesi konusunda uyardı.

"OPERASYON BAŞARIYLA TAMAMLANDI"

Bagheri, operasyonlarının başarıyla tamamlandığını belirterek "Operasyonun amacına ulaştığını düşünüyoruz ve operasyonu sürdürme gibi bir niyetimiz yok." ifadelerini kullandı.

ABD'YE İSVİÇRE ÜZERİNDEN UYARI

Öte yandan İran devlet televizyonunda geçen habere göre İran, İsviçre üzerinden ABD'ye mesaj göndererek İsrail'in misilleme saldırısına destek verilmesi durumunda ABD üslerinin hedef haline geleceği uyarısında bulundu.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

İsrail İran Dünya Güncel Haberler

Et entegre tesisinde büyükbaş hayvana eziyet! Baltayla vura vura öldürdüler

Et entegre tesisinde büyükbaş hayvana eziyet! Baltayla vura vura öldürdüler

Suudi Arabistan'da kurallar yıkılıyor! Ülke tarihinde ilk kez mayolu defile düzenlendi

Suudi Arabistan'da kurallar yıkılıyor! Ülke tarihinde ilk kez mayolu defile düzenlendi

7 Ekim'deki baskının sembol ismi olmuştu! Hamas'ın kaçırdığı genç kadının cansız bedeni bulundu

7 Ekim'deki baskının sembol ismi olmuştu! Hamas'ın kaçırdığı genç kadının cansız bedeni bulundu

Amasya'da büyükbaş hayvana balta ve bıçakla eziyet eden 5 kişi tutuklandı

Amasya'da büyükbaş hayvana balta ve bıçakla eziyet eden 5 kişi tutuklandı

500

Yorumlar (77)

Abdullah KARAMAN:

dün ne yaptınız ki? düğün salonlarında bile daha fazla havai fişek atılıyor.

765
39
yanıtYanıtla
Realist:

En azindan birsey yapti. Ya biz !!

yanıt164
yanıt373
mehmet türkel:

Siz yahudi uşaklarımısınız siz nasıl müslümansınız .Tabi müslümansanız

yanıt65
yanıt128
Abdullah KARAMAN:

Mehmet Türkel sizin gibi diyenlerin hepsi yahudi çıktı.

yanıt124
yanıt37
Güvenilir Adam:

Mehmet türkel. Sanane milletin dininden, peygamber misin. Allah sana görev mi verdi. Allah isteseydi ol derdi herkes müslüman olurdu. Ben mesela senin gibi biri ile atnı dinden değilim.

yanıt69
yanıt53
Altay Bozkurt:

IRAN KADAR BOS BELES BIR ÜLKE ÖMRÜMDE NE GÖRDÜM NEDE TANIDIM!! TAM BIR MÜSLÜMAN DÜSMANI ÜLKE IRAN ! LAF OLSUN CÖMLEK DOLSUN, KURU LAKIRTI, LAFKALABALIGI VE BALON KÖPÜGÜ BU IRAN !

yanıt23
yanıt2
Hasan Oguz:

Sonuç ne oldu? Iran tarafından kaç kişi ölmüştü. Gerçek bir intikam böyle mi olur? Misilleme falan değil bunların yaptığı masallama.

438
16
yanıtYanıtla
şükrü Mor:

Hic bir şey çıkmaz bundan

281
8
yanıtYanıtla
Yasar Unal:

Tarihinde sadece Müslümanlara zarar vermiş bir ülkedir İran. Amerika'nın Ortadoğu'da gerektikçe ya da istedikçe kaşıdığı bir çıban misali ülkedir.

yanıt181
yanıt13
Cabbar kar:

Şeytanı emekli eden insan oyunları.

216
8
yanıtYanıtla
Tüm 77 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title