Savaşın ayak sesleri! Biden'dan Putin'e tarihi uyarı: Ukrayna'ya girerseniz oluk oluk kan akar - Haberler
Haberi Paylaş

Savaşın ayak sesleri! Biden'dan Putin'e tarihi uyarı: Ukrayna'ya girerseniz oluk oluk kan akar

AA - Dildar Baykan Atalay - Dünya
 - Güncelleme:

Rusya'nın Ukrayna sınırına asker yığması ve saldırı hazırlıkları yaptığı iddiası ABD Başkanı Biden'i küplere bindirdi. Sık sık bu konuda Rusya lideri Putin'i uyaran Biden, "Putin'in Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda bölgedeki asker sayımızı artıracağız. Ukrayna'ya girerse, Rusların can kaybı çok olur, oluk oluk kan akar." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden, görevinde 1. yılını tamamlaması münasebetiyle Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında iç ve dış politika başlıklarını değerlendirdi, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Biden'ın gündeminde son zamanlarda Rusya'nın Ukrayna sınırına asker yığması ve olası bir saldırı ihtimali vardı. Joe Biden, "Benim tahminime göre Rusya, Ukrayna konusunda hareket edecek. Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması durumunda hiç görmediği yaptırımlar uygulanacak. Putin'in Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda Polonya ve Romanya'da asker sayımızı artıracağız." dedi.

Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden'ın " Rusya'nın, Ukrayna'ya küçük bir müdahalesi olursa, bunun sonuçları konusunda kavga vermemiz gerekir." ifadesinin ardından, Rus askerlerin Ukrayna'ya geçmesinin yeni bir işgal anlamına geldiği ve bunun ağır sonuçları olacağı açıklamasını yaptı.

ABD Başkanı Biden, Ukrayna'ya halihazırda 600 milyon dolar değerinde askeri mühimmat gönderdiklerine işaret ederek, "Ukrayna'ya girerse, Rusların can kaybı çok olur, oluk oluk kan akar." uyarısında bulundu. Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda, bunun Rusya için kısa, orta ve uzun vadede ciddi sonuçları olacağını belirten Biden, "Rus bankaları dolarla mücadele edemeyecek." dedi.

Rusya'nın anlaşma şartlarından birinin Ukrayna'nın NATO'ya katılmaması olduğunu vurgulayan Biden, "Her ülkenin istediği örgüte katılma hakkı var. Ancak ben kısa vadede Ukrayna'nın şartları yerine getirip, NATO'ya katılabileceğini sanmıyorum." diye konuştu.

ABD Başkanı Biden, büyük ülkelerin blöf yapmaması gerektiğini belirterek, "Putin bilgili bir adam, sonuçları hesapladığını düşünüyorum. Bence net kararını henüz vermedi. Rusya, Ukrayna'yı işgal ederse, bu dünyada 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en önemli olay olur" ifadesini kullandı.

AA / Dildar Baykan Atalay - Dünya

Beyaz Saray, Ukrayna, kavga, Rusya, Dünya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

HASAN1906:

abd unutmasın rusya ukraynaya girecek alt üst edecek abd de seyredecek çünkü işin içinde israili vurmakda var dünyanın başına bela tek millet

haksız mıyım:

rusya, yüzyıllardır tüm mazlum halkların korkulu rüyası olmuştur. orta asyayı sömürmüş, kırımda insanlık suçu işlemiş, afganı işgal etmiş, gürcüye zulmetmiş, kafkasyayı ezmiş, avrupayı, polanya vs. baskı altında tutmuş, zalim bir devlettir. inşallah yıkılır. abd sevdalısı olmaya gerek yok. ancak zalimi de alkışlayamam.

Fatih Saklı:

Suriye'den biliyor oluk,oluk kan akacağını.

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title