Haberler

ABD'nin Hawaii eyaletindeki orman yangınında ölü sayısı 110'a yükseldi

Güncelleme:

ABD'nin Hawaii eyaletinin Maui adasındaki orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 110'a yükseldi. Vali, yangından etkilenen bölgelerde elektriksiz kalan kullanıcı sayısının 2.000 olduğunu belirtti.

ÇEKİM LİSTESİ:

1. Maui adasına havadan su boşaltan bir helikopterin çeşitli görüntüleri ( Hawaii Arazi ve Doğal Kaynaklar Departmanı'nın izniyle)

2. Orman yangınında tahrip olan evlerin çeşitli görüntüleri ( Hawaii Arazi ve Doğal Kaynaklar Departmanı'nın izniyle)

ABD'nin Hawaii eyaletinin Maui adasındaki orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 110'a yükseldi.

Hawaii Valisi Josh Green, Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, "Her gün daha fazla sayıda yakınımızın kaybolduğunun ya da hayatını kaybettiğinin doğrulandığını bildirmek zorunda olduğumuz için üzüntümüz artıyor" dedi.

Vali, yanan bölgelerin yaklaşık yüzde 38'inde arama çalışmalarının tamamlandığını sözlerine ekledi.

Maui Polis Şefi John Pelletier ise Salı günü yaptığı açıklamada, hafta sonuna kadar bölgenin yüzde 85 ila 90'ında arama çalışmalarının tamamlanmasını umduğunu söyledi.

Can kaybı bir gün önce 106 olarak açıklanmıştı. Maui adasındaki tarihi Lahaina kasabasını küle çeviren orman yangını, modern ABD tarihinde yüz yılı aşkın süredir en fazla can kaybına yola açan yangın olarak kayda geçti.

Vali, adada yangından etkilenen bölgelerde yaklaşık 2.000 kullanıcının elektriksiz kaldığını söyledi.

Beyaz Saray'dan Çarşamba günü yapılan yazılı açıklamada ABD Başkanı Joe Biden'ın Pazartesi günü Maui'ye gideceği ve "adadaki ölümcül orman yangınları sonrasında ilk müdahalede bulunanlar, yangından kurtulanlar ve federal, eyalet ve yerel düzeydeki yetkililerle bir araya geleceği" duyuruldu.

Başkan, önceden Twitter olarak bilinen X platformu üzerinden yaptığı açıklamada, "Hawaii halkına bu afetin ardından toparlanma sürecinde ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamaya kararlıyım" ifadelerini kullandı.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Los Angeles'tan bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Dünya

Hawaii Hawaii Dünya Güncel Haberler

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Erdoğan'dan İmamoğlu'na gönderme: Belediyelerin görevi gazetecileri şarap festivaline götürmek değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İran'daki helikopter kazası nedeniyle 1 günlük milli yas ilan ediyoruz

Bakmadan Geçme

Milli yasta bankalar açık mı? 21 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? X çöktü mü, Twitter çöktü mü, sorun mu var, problem ne? 21 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 21 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 21 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Cüneyd öldü mü, intihar mı etti? Kızıl Goncalar Cüneyd diziden ayrıldı mı? 21 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Gaddar neden bitiyor? FİNAL YAPIYOR! Gaddar niye final yapıyor?
İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title