Dünya Otomotiv Konferansı İçin Geri Sayım Başladı

Dünya Otomotiv Konferansı İçin Geri Sayım Başladı

Dünya Otomotiv Konferansı İçin Geri Sayım Başladı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

OTOMOTİV sektörünün nabzını tutacak olan Dünya Otomotiv Konferansı, bu yıl 29-30 Kasım tarihlerinde Silence İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek.

OTOMOTİV sektörünün nabzını tutacak olan Dünya Otomotiv Konferansı, bu yıl 29-30 Kasım tarihlerinde Silence İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. 

Sektörün tüm yönleriyle ele alınacağı konferansta global ve yerli firmaların üst düzey temsilcileri, otomotiv sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri tüm detaylarıyla ele alacak. Worldwide Partnerships'in organize ettiği konferansta 450'nin üzerinde katılımcı yer alacak. Konferans, son üç senede katılımcı profilindeki pozitif artışıyla, sektörün üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği stratejik bir platform olma yönünde ilerliyor.

OTOMOTİVDE ENDÜSTRİ 4.0

Konferansın ilk gününde, üretim, endüstri 4.0 – siber/ fiziksel çağ başlıkları görüşülecek. Ford Otosan, Siemens, Bosch gibi global firmalar son yıllarda gündeme gelen Endüstri 4.0'ın sektöre etkilerini konuşacağı konferansta, Ekonomi Bakanlığı, IBM Japan, Ford Otosan, Panasonic, Assan Hanil, Opel AG, Google gibi kurumlar da stratejik gelişmelerden bahsedecek. 

Etkinliğin altın sponsoru olan Assan Hanil Otomotiv'in Genel Müdürü Okan Gedik, konferansta gelecekteki araç teknolojileri ve tedarikçilerin yeri hakkında görüşlerini paylaşacak. KPMG, Otomotiv Sanayicileri Derneği (OSD), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ise konferansta sektördeki global trendleri ve Türk otomotiv sektörüne olası etkilerini konuşacak.

 Etkinlik gümüş sponsorlarından Ekol Lojistik'in katılımıyla lojistik sektörünün de masaya yatıracağı konferansta, akıllı tedarik zinciri ve lojistik sorunları sektörün önde gelenleriyle paylaşılacak. Transatlantik Anlaşması ve AB Gümrük Birliği'ndeki güncel bilgilerin de paylaşılacağı etkinlik, dijital dönemde tedarik zinciri ve lojistik firmaları ile işbirliğinin otomotiv sektörüne nasıl yön vereceğinin konuşulmasıyla ilk gününü tamamlayacak.

İkinci gün ise Türkiye ve dünyada akıllı ulaşım sistemi hakkındaki gelişmeler ve altyapı çalışmalarıyla teknoloji sektörü değerlendirilecek. Elektrikli araç ve batarya teknolojilerinin de konuşulacağı Dünya Otomotiv Konferansı, sürücüsüz ve bağlı araçlar hakkındaki çalışmaların paylaşılmasıyla son bulacak.

 Ekonomi Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Borusan Lojistik, Ford Otosan, Tofaş Fiat, Aston Martin, TÜBİTAK MAM, Google, IBM, Siemens, OPET, Bosch, Continental, Magna ve Panasonic gibi çok sayıda önemli firmanın yer alacağı konferansa, Almanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Amerika, İran, Japonya gibi ülkeler de temsilcileriyle katılım sağlayacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title