Dünya Ekmeklerinin Yolu Başkent'ten Geçti
Advertisement

Dünya Ekmeklerinin Yolu Başkent'ten Geçti

18.10.2018 11:47 | Son Güncelleme: 18.10.2018 11:47

Dünya ekmeklerinin yolu Başkent'ten geçti Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Ekmek Festivali Türkiye'nin dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırladıANKARA - Başkent Ankara'da bu yıl ikincisi düzenlenen "Uluslararası Ekmek Festivali", birçok ülkeden gelen ziyaretçileri ağırladı.

Dünya ekmeklerinin yolu Başkent'ten geçti

Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Ekmek Festivali Türkiye'nin dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırladı

ANKARA - Başkent Ankara'da bu yıl ikincisi düzenlenen "Uluslararası Ekmek Festivali", birçok ülkeden gelen ziyaretçileri ağırladı.

Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Festival, Ruan Fuarcılık ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu işbirliğiyle Cer-Modern Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.

Başkent mis gibi ekmek koktu

Mısır unundan siyez ununa, ekşi mayalı ekmekten taş fırın ekmeğine kadar çeşitli unlu mamüllerin sergilendiği festivalde, yerli ve yabancı ustalar sıcak sıcak pişirdikleri lezzetli ve yöresel ekmekleri ziyaretçilere ikram etti.

Türkiye'nin dışında festivale; Almanya, İtalya, Kuveyt, Türkmenistan, Venezualle ve Tayland'ın aralarında bulunduğu ülkeler katılırken, Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanı Selman Ayaz, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Yazar Mine Ataman, ekmek ile ilgili yöneltilen soruları yanıtladı.

"Ekmek piyasasını regüle ediyoruz, zam yapmayacağız"

Piyasada Halk Ekmek Fabrikası'nın önemli bir rol üstlendiğine ve ekmek israfıyla mücadele ettiklerine dikkat çeken Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, şu mesajları verdi:

"Günde 1 milyon adet ekmek üretme kapasitesine sahip bir fabrikayız. Sağlıklı ekmek üretmek adına hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Ekmek israfıyla mücadele ediyoruz. Ekmek firelerini galeta unu ve çorbalık kıtır ürünleri olarak değerlendiriyoruz. En önemlisi de ekmek piyasasını regüle etmek gibi bir sorumluluğu var fabrikamızın. 250 gram ekmeği 70 kuruştan satmaya devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın talimatıyla halk ekmeğe zam yapmayacağız."

Dünya Ekmeklerinin Yolu Başkent'ten Geçti
Dünya Ekmeklerinin Yolu Başkent'ten Geçti
Dünya Ekmeklerinin Yolu Başkent'ten Geçti
Dünya Ekmeklerinin Yolu Başkent'ten Geçti

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title