Dünya Diyabet Günü - Haberler
Haberi Paylaş

Dünya Diyabet Günü

AA - Haberler | Güncel
Dünya Diyabet Günü

Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümü, Online Diyabet Eğitimleri'ne başladı.

Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümü, Online Diyabet Eğitimleri'ne başladı.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, gelecek yıl kasım ayına kadar devam edecek eğitimlerin ilki, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında düzenlendi.

"Okulda Diyabet Bakımı: Ailelere, öğretmenlere, okul hemşirelerine ve servis şoförlerine düşen görevler" başlıklı eğitim programında konuşan Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümünden Prof. Dr. Şükrü Hatun, çocuklarda görülen hastalığın yüzde 95'ten fazlasının Tip 1 diyabet olduğunu aktardı.

Hatun, "livepublic.vkvhealth.org" adresinden canlı ya da sonrasında kayıt üzerinden izlenebilecek eğitim programlarını başlattıklarını vurgulayarak, "Bu eğitim programında her ay bir konu ele alınacak. Bu programla, tip 1 diyabetli çocuklar ve ailelerine en yeni bilgileri sunmanın yanı sıra ülke çapında diyabetliler arasında bir etkileşim platformu kurmayı amaçlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Eğitim programları kapsamında gelecek dönemde, "Karbonhidrat sayısı niçin gerekli? Yağları ve proteinleri de saymak gerekli mi?", "Yapay pankreas ne kadar yakın? Türkiye'ye ne zaman gelecek?", "İnsülin pompa tedavisi ve kan şekeri ölçüm sistemlerinde yenilikler", "Tip 1 diyabetli bir profesörün yaşam deneyimleri", "Diyabetli bir çocuk annesinin deneyimleri ve önerileri" ve "İnsülin enjeksiyonu sanıldığı kadar basit mi? Sık yapılan hatalar ve yeni teknolojiler" gibi konu başlıkları ele alınacak.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title