Dünya Bankası Destekli Meslek Edindirme Kursu Başladı

Dünya Bankası Destekli Meslek Edindirme Kursu Başladı

Ordu'nun Fatsa İlçesinde, Fasiad Tarafından Organize Edilen Meslek Edindirme Kursu Start Aldı.

Dünya Bankası Destekli Meslek Edindirme Kursu Başladı

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, FASİAD tarafından organize edilen meslek edindirme kursu start aldı.

İşsizliğin azaltılması ve iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılayabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış satış elamanlarının yetiştirilmesini sağlamak amacıyla açılan Meslek Edindirme Satış Elemanlı Kursu, haftada 5 gün olmak üzere toplam 3.5 ay sürecek. Kursun açılışına Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) Ordu İl Müdürü Mehmet Döktür, FASİAD Başkanı Hasan Gül, Halkla İlişkiler Sorumlusu Cihan Baygın ve Genel Sekreter Adem Korkmaz katıldı.

Türkiye İş Kurumu Ordu İl Müdürü Mehmet Döktür İŞKUR'un günden güne geliştiğini belirterek, "İstihdama dayalı projeler gerçekleştiriyor. Biz isterdik ki Fatsa'da 5-6 tane proje olsun. Ne kadar çok proje üretirsek bizim için daha iyi. Kursiyerlerimiz kurs bitiminden sonra inşallah talep edilen iş yerlerine istihdam olacaklar. 3.5 ay sürecek kursun maliyeti 45 bin YTL. İşsizlik, Türkiye'nin en büyük sorunlarından birisi. Biz bu işsizliği kalifiye eleman yetiştirerek gidermek istiyoruz" dedi.

FASİAD Başkanı Hasan Gül ise Fatsa'da ilk defa Meslek Edindirme Kursu ve Dünya Bankası tarafından ilçeye ilk defa hibe kazandırmanın onurunu yaşadıklarını ifade ederek, "Bu kurs ile kursiyerlerin niteliklerini artırarak istihdam edilmelerine gerekli olan bilgi ve becerileri kazanmalarını hedef seçtik" diye konuştu.

İŞKUR-FASİAD iş birliği ile oluşturan meslek Edindirme kursuna katılan 20 kursiyer 3.5 ay boyunca satış teknikleri, iletişim, müşteri ilişkileri, kalite yönetimi, ekonomi, işletme ve muhasebe dersleri

görecek. Kursiyerler ilk derslerini Ünye İktisadi ve İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Gürol Özcüre'den aldı.

(MY-SA)

16.04.2007 19:29 TSİ