DP, Genç Parti İttifakı da Suya Düştü

DP, Genç Parti İttifakı da Suya Düştü

Listelerin YSK'ya Verilmesine Saatler Kala DP Lideri Ağar, Cem Uzan'dan randevu İstedi. Ancak Ağar'ın Bu İsteğinin Cem Uzan Tarafından Geri Çevrildiği Bildirildi.

DP, Genç Parti İttifakı da Suya Düştü

Merkez Sağ'da birleşmenin krizle sonuçlanmasının ardından gözler Genç Parti'ye (GP)çevrildi.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre, siyasi trafiği Ankara'dan yöneten GP Lideri Cem Uzan, seçimlere ittifaksız ve tek başına girme konusundaki kararını sürdürürken, Ankara'da ittifak arayışları da hız kazandı. Listelerin YSK'ya verilmesine saatler kala DP lideri Ağar, Cem Uzan'dan randevu istedi. Ancak Ağar'ın bu isteğinin Cem Uzan tarafından geri çevrildiği bildirildi. GP kaynakları bu bilgiyi doğrularken, DP kanadı ise sessiz kaldı.

Bu trafiğin üzerine Ağar ile Uzan'ın bir araya geldiği haberleri Ankara kulislerine yayıldı. Ancak bu bilgi de doğrulanmadı.

Bu arada, DYP'li eski Kars Milletvekili Sabri Güner, eski Kastamonu Millevekili Nurhan Tekinel de GP'ye katıldığını açıkladı.

TATLISES ANKARA'DA

Bu arada ses sanatçısı İbrahim Tatlıses'in de Genç Parti lideri Uzan ile görüşmek üzere Ankara'ya geldiği bildirildi. Adı Şanlıurfa'dan bağımsız aday olarak geçen Tatlıses'in, Uzan ile görüşmesinden sonra kararını vermesi bekleniyor.(ANKA)