Diyarbakır'da Engelli Sporculara Ödül

Diyarbakır'da Engelli Sporculara Ödül

Diyarbakır'da 3 Aralık Engelliler Günü Nedeniyle Ulusal ve Uluslararası Başarı Gösteren Sporculara Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu Tarafından Ödül Verildi.

Diyarbakır'da Engelli Sporculara Ödül

Diyarbakır'da 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle ulusal ve uluslararası başarı gösteren sporculara Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından ödül verildi.

Ziya Gökalp Kapalı Spor Salonu'nda yapılan ödül törenine AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu, Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İhsan Uğur, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu, engelliler için birçok yeni yasanın çıkarıldığını, engellilerin yaşamlarına yeni boyut kazandıracaklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından ulusal ve uluslararası başarı gösteren sporculara valilik tarafından tam altın, 5 engelli spor kulübüne ise çeşitli spor malzemeleri verildi. Engellilere İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da 3 adet akülü tekerlekli sandalye verildi. Görme engellilerin düzenlediği ''Golbol'' maçı ise izleyicilerden büyük alkış aldı. Daha sonra engelliler tarafından kurulan basketbol takımı bir gösteri maçı yaptı.

(ME-FA-CMH-OK-Y)

Kaynak: İHA