Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu Van'da

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu Van'da

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, "Çocuklarımızı Ne Kadar İyi Eğitirsek Yarınlarımız da O Kadar Aydınlık Olur" Dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu Van'da

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, "Çocuklarımızı ne kadar iyi eğitirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık olur" dedi.

Bitlis'in Tatvan ve Ahlat ilçelerindeki programının ardından akşam saatlerinde karayolu ile Van'ın Erciş ilçesine gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Çelebibağı beldesi girişinde Kaymakam Vekili Ömer Sağlam, Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftci, Çelebibağı Belediye Başkanı Kutbettin Türkmenoğlu, İlçe Müftüsü Faysal Geylani, Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Gözütok ve diğer yetkiler tarafından karşılandı. Ardından, Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan

ilçe müftülüğü binasına geçen Bardakoğlu'na, Erciş Müftüsü Faysal Geylani tarafından brifing verildi. Erciş ile ilgili izlenimlerini anlatan Bardakoğlu, Erciş'in çok güzel bir doğasının bulunduğunu, bundan da son derece etkilendiğini söyledi. Gelecek yıl yapılacak olan Bölge İl Müftüleri Toplantısı'nın Erciş'te yapılması talimatını veren Bardakoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaptığı icraatları anlattı. Bardakoğlu, din görevlilerine de seslenerek, "Kıraat şekillerini, din eğitimlerini en iyi şekilde

insanlarımıza öğretelim. Gidip köylerden imam toplamayalım. 21 yüzyılda bizler eğitim işine daha da önem vermeliyiz. Bu kadar televizyonun, bu kadar beyin yıkayan araç ve gerecin olduğu yerde, dış dünyanın bu kadar bize açıldığı bir dönemde çocuklarımıza o eğitimi veremezsek, çocuklarımız bizden daha zayıf ve geride olur. Halbuki çocuklarımız bizden daha ileride olmalı. Bizim bilmediğimizi onlar bilmeli. Bizim yapamadığımız iyi ve güzel işleri onlar yapmalı" diye konuştu.

"Çocuklarımızı ayrım yapmaksızın okutmalıyız ki, kendi hayatlarını bilerek kursunlar" diye devam eden Bardakoğlu, "Onun için çocuklarımızın sadece Kuran eğitimini değil her türlü eğitimini destekliyoruz. Yeter ki okusunlar. Okumaktan zarar gelmez. Bilgiden zarar gelmez. Elinde başka bir şey olacağına bir kitap olsun. Onları ne kadar iyi eğitirsek yarınlarımız da o kadar aydınlık olur" dedi.

Konuşmasının ardından Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftci, Bardakoğlu'na plaket ile yöre motiflerinin işlendiği bir kilim hediye etti. Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdurrahman Gözütok da esnaflar adına Bardakoğlu'na plaket takdim etti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ve beraberindekiler daha sonra karayolu ile Van il merkezine hareket etti.

(NÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA