Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hatun Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hatun Açıklaması

Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hatun Açıklaması
AA - Haberler | Yerel

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı ve Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, ülkede 18 bin civarında diyabetli çocuk bulunduğunu belirterek, "Yıllardan beri diyabete verdiğimiz emek, kamplar, web siteleri ve eğitim programlarını Diyabetli Çocuklar Vakfı çatısı altında birleştirmiş olduk" dedi.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı ve Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, ülkede 18 bin civarında diyabetli çocuk bulunduğunu belirterek, "Yıllardan beri diyabete verdiğimiz emek, kamplar, web siteleri ve eğitim programlarını Diyabetli Çocuklar Vakfı çatısı altında birleştirmiş olduk" dedi.

Vakfın kuruluşu dolayısıyla KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinin konferans salonunda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Hatun, mutlu bir gün yaşadıklarını söyledi.

Vakfın en önemli amacının diyabetli çocukların sağlığını iyileştirmek olduğunu belirten Hatun, düzenledikleri kampları sürdürmek istediklerini anlattı.

Hatun, şunları kaydetti:

"Ülkemizde 18 bin civarında diyabetli çocuk var. Bunların bir kısmını biz izliyoruz. Yıllardan beri diyabete verdiğimiz emek, kamplar, web siteleri ve eğitim programlarını Diyabetli Çocuklar Vakfı çatısı altında birleştirmiş olduk. Eğitimle ilgili faaliyetlerimizi arttıracağız. Bir burs fonu oluşturarak sosyoekonomik durumu iyi olmayan ailelere destek olmaya çalışacağız.

Çok sayıda destekçimiz söz konusu. Diyabetli çocuklar için iyi bir yolculuk, onlara yararlı olacağını umut ediyorum."

Toplantıya vakfın yönetim kurulu üyeleri, diyabetli çocuklar ve aileleri katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title