Dışişleri Bakanı Babacan, Senegal ve Moritanya'ya Gidecek

Dışişleri Bakanı Babacan, Senegal ve Moritanya'ya Gidecek

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 10 Mart'ta Senegal'de Başlayacak Olan İslam Konferansı Teşkilatı (İkt) Toplantılarına Katılacak. Toplantılar 10-11 Mart'ta Dışişleri Bakanları, 13-14 Mart'ta İse Devlet ve Hükümet Başkanları Seviyesinde Yapılacak.

Dışişleri Bakanı Babacan, Senegal ve Moritanya'ya Gidecek

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 10 Mart'ta Senegal'de başlayacak olan İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) toplantılarına katılacak. Toplantılar 10-11 Mart'ta dışişleri bakanları, 13-14 Mart'ta ise devlet ve hükümet başkanları seviyesinde yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Dışişleri Bakanı Ali Babacan, İKT zirvesinin marjında çok sayıda dışişleri bakanıyla ikili görüşmeler yapacak. Bu görüşmelerde, ikili konular ile bölgesel ve uluslararası sorunlara ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak. Dışişleri Bakanı Ali Babacan ayrıca, İKT toplantılarından önce, Moritanya Dışişleri ve İşbirliği Bakanı'nın daveti nedeniyle, 9 Mart'ta Moritanya'ya resmi ziyarette bulunacak. Ziyaret, Türkiye ve Moritanya arasında gerçekleştirilen ilk üst düzey ziyareti teşkil edecek.

(TB-OK-Y)

Kaynak: İHA