Diş Hekimleri Haftası

Diş Hekimleri Haftası

EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erdilek: "Ülkemizdeki insanların hala diş sorunları çözülememiştir"

Diş Hekimleri Haftası

Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Necdet Erdilek, Türkiye'deki insanların diş sorunlarının hala çözülemediğini bildirdi.

Erdilek, EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör ve öğrenciler ile birlikte Diş Hekimleri Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Burada konuşan Erdilek, birçok yeni diş hekimliği fakültesi açılmasına rağmen hala diş hekimi açığının bulunduğunu, toplumun sosyo kültürel yapısı yüksek kesiminde bile ağız ve diş sağlığı konusunda yeterli bilinçlenmenin olmadığını belirtti.

Erdilek, "Ülkemizdeki insanların hala diş sorunları çözülememiştir. 105. yılını kutladığımız diş hekimliğinin akademik yılında, yetiştirdiğimiz genç diş hekimleri ordusu ile bu konuya çare olmaya çalışıyoruz" dedi.

Dekan yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör ise insan sağlığının en temel taşlarından biri olan ağız ve diş sağlığının Türkiye'de ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer aldığını, fakülte olarak halkın ağız ve diş sağlığının korunmasında, her türlü bakım ve tedavide özverili çalışmalarla kaliteli sağlık hizmeti verme görevini üstlendiklerini dile getirdi. - İzmir