Türkiye'de böylesi ilk kez görüntülendi! Etçil dev çekirgeyi görenler gözlerine inanamadı

Türkiye'de böylesi ilk kez görüntülendi! Etçil dev çekirgeyi görenler gözlerine inanamadı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Adıyaman-Gölbaşı karayolu üzerinde faaliyet gösteren bir iş yerine giren yaklaşık 25 santim uzunluğundaki dev etçil çekirgeyi gören iş yeri çalışanları, çekirgeyi görüntülemeyi başardı.

Oldukça büyük olan ve ilk defa bu büyüklükte bir çekirge gören çalışanlar gözlerine inanamadı.Et yiyen çekirgeyi bir süre cep telefonlarıyla görüntüleyen çalışanlar, daha sonra çekirgeyi iş yerinden çıkararak doğaya saldı.

Türkiye'de böylesi ilk kez görüntülendi! Etçil dev çekirge vatandaşları şaşırttı

İş yeri çalışanları, daha önce bu kadar büyük bir çekirge ile karşılaşmadıklarını, ilk defa bu büyüklükte bir çekirge gördüklerini söylediler.

Türkiye'de böylesi ilk kez görüntülendi! Etçil dev çekirgeyi görenler gözlerine inanamadı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (4)
ÖMER MUSAB : Bu çekirge uzun zamandır ülkemizde var zaten. Ben geçen sene çok gördüm. Evet, diğer hemcinslerine göre devasa bir tür. Çok yavaş hareket eder.
MEHMET BTANLI: bu çekirge türü yeni değil hep vardı biz görüyorduk ben 50 yaşındayım ve çocukluğumdan beri bu tür çekirgeleri her yaz mevsiminde kırsal alanlarda özellikle su ve yeşil bitkilerin olduğu yani sulak ve yeşillik olan yerlerde görüyoruz kanatsız uçmayan normal çekirgelerden iki kat daha büyük olur... eğer ülkemizi coğrafyamızı karış karış tanımıyorsanız nerede neyin olduğunu bilmemiyorsanız işte böyle bir şey gördüğünüzde türkiyede ilk defa görüldü diye haber yaparsınız..
MURAT KAYA: Her çekirge et yer zaten...
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title