Der Spiegel Haberleri

Der Spiegel haber, Der Spiegel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Der Spiegel - 27.02.2021
Prof. Dr. Uğur Şahin'den normalleşme açıklaması
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ilk aşıyı geliştiren Biontech şirketinin kurucusu bilim insanı Uğur Şahin normalleşme süreci hakkında Alman basınına açıklamalarda konuştu. Şahin, Alman basınından Der Spiegel ve Bild gazetesine yaptığı açıklamada, aşılamayla birlikte vaka sayılarında önemli ve kalıcı düşüşün Mayıs- Haziran aylarında gerçekleşeceğini söyledi.
Der Spiegel - 19.01.2021
İran Meclisi, Dışişleri Bakanı Zarif'i "Süleymani suikastinden sonra ABD ile müzakere isteğiyle" suçladı
"Süleymani'nin öldürülmesinden sonra neden ABD ile müzakere isteğinde bulunduğuna" dair soruya Zarif, suikastin ardından Der Spiegel dergisine verdiği bir röportajı örnek göstererek, "ABD yönetiminin İran'a karşı tutumunu değiştirmesi halinde müzakere olasılığını dışlamadıklarını" söz konusu röportajda belirttiğini ifade etti.
Der Spiegel - 12.01.2021
AB'nin yolsuzlukla mücadele ofisi, Frontex hakkında soruşturma açtı
Almanya'nın Der Spiegel dergisinin araştırmasında, Yunan sınır muhafızlarının, mültecileri Yunanistan'a ulaşmamaları için açık denize geri ittikleri ve Frontex'in de uluslararası hukuka aykırı bu operasyonlarda yer aldığı ifade edilmişti.
Der Spiegel - 04.12.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif, Almanya, İngiltere ve Fransa'yı "İsrail terörünü desteklemekle" suçladı
Almanya Dışişleri Bakanı Maas, Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, ABD'de göreve gelecek Joe Biden yönetimi ile İran'ın nükleer anlaşma konusunda tekrar müzakere masasına dönmeleri gerektiğini ifade etmişti.
Der Spiegel - 04.12.2020
Almanya, ABD ve İran'ın nükleer anlaşma konusunda tekrar masaya oturmasını istiyor
Heiko Maas, Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, İran ile yapılan daha önceki anlaşmaya dönmenin yeterli olmayacağını vurgulayarak, "Bizim de çıkarımıza olan bir tür ilaveler içeren nükleer anlaşma olması gerekecek.
Der Spiegel - 04.12.2020
Son dakika haberi: Almanya Dışişleri Bakanı Maas: "ABD'nin uluslararası sahneye dönüşü çok şeyi değiştirecek"
Heiko Maas, Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, ABD'de yeni bir yönetiminin göreve geleceğine işaret ederek, "ABD'nin uluslararası sahneye dönüşü çok şeyi değiştirecek çünkü birlikte iş birliği yaklaşımını destekliyoruz.
Der Spiegel - 04.12.2020
Türkiye karşıtlığının söylem repertuvarı: Otoriterleşme ve 'Yeni Osmanlıcılık'
Türkiye karşıtı söylemlerde yaşanan önemli bir kırılma dönemi ise 2013 yılında gerçekleşen Gezi Parkı olaylarıdır. Gezi Parkı olayları esnasında Batı basını süreci çok yakından takip etti ve Türkiye'deki hareketliliği otoriterleşme tartışmalarıyla ilişkilendirdi. Örneğin Alman Der Spiegel dergisi ilk defa Gezi olaylarında Türkçe bir ek ile okurlarının karşısına çıktı; ilk Türkçe kapağı ("Der Staat Erdoğan" [Erdoğan Devleti]) ise 2014 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullanarak Türkiye'deki iç siyasete doğrudan müdahil olmaya çalıştı.
Der Spiegel - 01.12.2020
Frontex Direktörü Fabrice Leggeri, geri itmelere destek vermediklerini iddia etti Açıklaması
Almanya'nın Der Spiegel dergisinin geçen ay yayımlanan araştırmasında, Yunan sınır muhafızlarının, mültecileri Yunanistan'a ulaşmamaları için açık denize geri ittikleri ve Frontex'in de uluslararası hukuka aykırı bu operasyonlarda yer aldığı ifade edilmişti.
Der Spiegel - 29.11.2020
28 Kasım 2020 Haberleri
28 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Der Spiegel - 27.11.2020
Frontex'in Direktörü Leggeri'nin, Yunanlılar'ın mültecileri Türk sularına geri ittiğini gizlediği iddiası
Alman Der Spiegel dergisi, Ege Denizi üzerinden Avrupa'ya gitmeye çalışan mültecilerin Yunanlılar'ın geri itmesini, Avrupa Birliği Sınır Güvenliği Ajansı Frontex'in Direktörü Fabrice Leggeri'nin bildiğini, ancak bunu gizlediğini öne sürdü.
Der Spiegel - 12.11.2020
AB Ombudsmanı, Frontex hakkında soruşturma başlattı
Almanya'nın Der Spiegel dergisinin geçen ay yayımlanan araştırmasında, Yunan sınır muhafızlarının, mültecileri Yunanistan'a ulaşmamaları için açık denize geri ittikleri ve Frontex'in de uluslararası hukuka aykırı bu operasyonlarda yer aldığı ifade edilmişti.
Der Spiegel - 28.10.2020
AB, Ege'deki geri itmelerle ilgili Frontex'i "acil" toplantıya çağırdı
Almanya'nın Der Spiegel dergisinin araştırmasında, Yunan sınır muhafızlarının, mültecileri Yunanistan'a ulaşmamaları için açık denize geri ittikleri ve Frontex'in de uluslararası hukuka aykırı bu operasyonlarda yer aldığı ifade edilmişti.
Der Spiegel - 27.10.2020
Frontex: Türk-Yunan deniz sınırı anlaşmazlığı Doğu Ege'deki faaliyetlerimizi etkiliyor
Almanya'nın Der Spiegel dergisinin araştırmasında, Yunan sınır muhafızlarının mültecileri açık denize geri ittikleri ve Frontex'in de yasa dışı operasyonlarda yer aldığı ifade edilmişti.
Der Spiegel - 26.10.2020
AB, Frontex ve Yunanistan'dan "geri itmelerle" ilgili soruşturma bekliyor
Almanya'nın Der Spiegel dergisinin araştırmasında, Yunan sınır muhafızlarının mültecileri açık denize geri ittikleri ve Frontex'in de yasa dışı operasyonlarda yer aldığı ifade edilmişti.
Der Spiegel - 01.10.2020
Almanya, Hizbullah'ı AB'nin terör örgütleri listesine ekletmek istiyor
Der Spiegel'de yer alan haberde, Hizbullah'ın sadece silahlı kanadının AB'nin terör listesinde olduğuna işaret edilerek Almanya'nın şimdi Hizbullah'ın tümüyle terör listesine alınmasını istediği belirtildi.
Der Spiegel - 01.10.2020
Rus muhalif Navalnıy, zehirlenmesinin arkasında Putin'in olduğunu iddia etti
Navalnıy Alman der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, "İddia ediyorum olayın arkasında Putin var.
Der Spiegel - 28.09.2020
Son dakika... Navalnıy, Merkel'in hastane gelişinin "gizli ziyaret" olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi
Der Spiegel dergisinin haberinde, Merkel'in Navalnıy'ı hastanesinde "gizlice ziyaret ettiği", bunun Merkel'in konuya ne kadar önem verdiğini ve Berlin hükümetinin konu aydınlanıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağını gösterdiği yorumunda bulunulmuştu.
Der Spiegel - 17.07.2020
Andre Schürrle, 29 yaşında futbolu bıraktı
Schürrle, Alman Der Spiegel dergisine verdiği röportajda ise futboldan artık keyif almadığını ve uzun süredir bırakmayı düşündüğünü kaydederek, "Artık alkışa ihtiyacım yok.
Der Spiegel - 11.07.2020
Almanya'nın Yunanistan'daki mülteci kamplarına ilişkin raporunda "durum felaket" yorumu
Der Spiegel'de yer alan habere göre, Yunanistan'daki mülteci kamplarını ziyaret eden İçişleri Bakanlığından bir heyetin Federal Meclis İçişleri Komisyonu'na sunduğu raporda, kamplardaki durumun çok kötü olduğu belirtildi.
Der Spiegel - 07.06.2020
Alman medyasından Türk SİHA'larına bir övgü daha
Almanya'dan Türk SİHA'larına (Silahlı İnsansız Hava Aracı) gösterilen ilgi artıyor. Alman Der Spiegel dergisinin Türk Savunma Sanayii ve BAYKAR tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA'larını konu alan haberinin ardından şimdi de Alman Die Welt gazetesi, Türk SİHA'larının dünyada gördüğü ilgiye dikkat çekti.
Der Spiegel - 06.06.2020
Almanya'dan Türk SİHA'larına büyük övgü
Almanya'nın etkili gazete ve dergileri sayfalarında Türk SİHA'larını övgüyle anlatan yayınlara devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Der Spiegel dergisinde Türk savunma sanayisi ve Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA'larının başarısını anlatan haberden sonra, dün Almanya'nın etkili gazetelerinden Die Welt'de geniş bir makale yayınlandı.
Der Spiegel - 03.06.2020
Ürdün Dışişleri Bakanı'ndan İsrail'e "ilhakın ilişkilerde vahim sonuçları olacağı" uyarısı
Ürdün Kralı 2. Abdullah, mayıs ayında Alman Der Spiegel dergisine verdiği röportajda, İsrail'in temmuzda Batı Şeria'yı ilhak etme planının, Ürdün Haşimi Krallığı ile büyük bir ihtilafa yol açacağını söylemişti.
Der Spiegel - 29.05.2020
Almanya'da aşırı sağcı askerleri ordudan uzaklaştırmak için yasa değişikliği yapılacak
Der Spiegel dergisinde yer alan haberde, Karrenbauer'in söz konusu değişikliği içeren tasarıyı bakanlar kuruluna sunduğu belirtildi.
Der Spiegel - 22.05.2020
Ürdün İsrail ile ilişkileri yeniden gözden geçirebilir
Kral Abdullah, geçen hafta Alman Der Spiegel dergisine verdiği röportajda, İsrail'in temmuzda Batı Şeria'yı ilhak etmesinin Ürdün Haşimi Krallığı ile büyük bir ihtilafa yol açacağını söylemişti.
Der Spiegel - 19.05.2020
DEAŞ sempatizanının Türkiye'nin Münih Başkonsolosluğuna bombalı saldırı planladığı iddiası
Der Spiegel dergisinin soruşturmayı yürüten emniyet birimlerine dayandırdığı haberinde, Muharrem D'nin Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Merkez Camisi ve Münih Başkonsolosluğuna bombalı saldırılar düzenlemeyi planladığı öne sürüldü.
Der Spiegel - 16.05.2020
Hamas'tan Arap ülkelerine "İsrail'in ilhak planına karşı fiili tutum sergileyin" çağrısı
Ürdün Kralı'ndan "ilhak" planına tepki Ürdün Kralı 2. Abdullah, Alman Der Spiegel dergisine verdiği röportajda, "İsrail, temmuz ayında Ürdün Vadisi'ni gerçekten ilhak ederse bu Ürdün Haşimi Krallığı ile büyük bir ihtilafa yol açar.
Der Spiegel - 15.05.2020
Ürdün Kralı 2. Abdullah'dan Ürdün Vadisi'nin "ilhak" planına tepki Açıklaması
Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'in temmuzda Batı Şeria'yı ilhak etmesinin Ürdün Haşimi Krallığı ile büyük bir ihtilafa yol açacağını söyledi. Kral Abdullah, Alman Der Spiegel dergisine verdiği röportajda, İsrail'in, Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin ve Ürdün Vadis'nin "ilhak" planlarına ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Der Spiegel - 13.05.2020
CIA'den Çin'e yeni koronavirüs suçlaması
ALMAN MEDYASI DA DUYURDU Öte yandan, Alman medyasından Der Spiegel'in yayınladığı raporda da Alman Dışişleri İstihbaratı'nın Çin'e yönelik iddialarına yer verildi.
Der Spiegel - 10.05.2020
Merkel'in e-postalarının hacklendiği ortaya çıktı
Alman Der Spiegel dergisinde yer alan haberde, Başbakan Merkel'in Federal Meclis'teki ofisinde bulunan bilgisayarların siber saldırıya uğradığı ve e-postaların kopyalandığı belirtildi.
Der Spiegel - 10.05.2020
Çin'in, DSÖ'ye Kovid-19 ile ilgili baskı yaptığı iddia edildi
Der Spiegel dergisinin Alman İstihbarat Teşkilatına (BND) yakın çevrelere dayandırdığı haberinde, Çin'in, DSÖ'yü Kovid-19'un patlak vermesinden sonra küresel salgın uyarısı yapmayı ertelemeye çağırdığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Der Spiegel Haberleri | Der Spiegel Haber - Haberler - Der Spiegel haberleri, son dakika der spiegel haber ve gelişmeleri burada. Prof. Dr. Uğur Şahin'den normalleşme açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:20:00. #1.15#
title