Nokta atışı yaptı! Kartal'daki depremi bilen deprem uzmanından yeni tahmin

Nokta atışı yaptı! Kartal'daki depremi bilen deprem uzmanından yeni tahmin

İhlas Haber Ajansı / Cihan Atik - Haberler | Güncel

İstanbul'da 3.9'luk depremin ardından vatandaşlar büyük korku yaşadı. Deprem Araştırmacısı Ahmet Yakut'un ise dün yaptığı uyarıyla, depremin haberini verdiği öğrenildi. Yakut, bugünkü depremin ardından haziran ayında 5 ve üzeri şiddette bir deprem olabileceğini söyledi.

İstanbul'a bağlı Kartal merkezli olarak AFAD'ın verilerine göre 3.9, Kandilli'nin verilerine göre ise 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem özellikle Anadolu yakasında çok şiddetli şekilde hissedilirken, Deprem Araştırmacısı Ahmet Yakut'un önceki gün yaptığı açıklamalar yeniden gündem oldu.

"OLASI BİR DEPREMİN YAKLAŞTIĞINI GÖSTERİYOR"

Veri istasyonunda 14 Haziran'da yükseliş yaşandığını belirten Deprem Araştırmacısı Ahmet Yakut dün uyarıda bulunarak, "Yani bu, olası bir depremin yavaş yavaş yaklaştığını göstermektedir. Kuzey Anadolu fay üstünde özellikle batı bölgesinde 4.5 büyüklüğünde bir hareket olabilir" demişti.

"HAZİRAN AYINDA 5 VE ÜZERİ DEPREM OLABİLİR"

Deprem Araştırmacısı Yakut, haziran ayında 5 ve üzeri bir deprem meydana gelebileceğini belirterek, "Bolu Mudurnu'da bulunan istasyonda 14 Haziran günü sağlam bir pik oldu. Yani bu, olası bir depremin yavaş yavaş yaklaştığını göstermektedir. ya Kuzey Anadolu fay üstünde özellikle batı bölgesinde 4.5 büyüklüğünde bir hareket olacak. Ya da büyük ihtimalle Akdeniz açıklarında 6 veya üzeri bir deprem olabilir. 15 Haziran ve sonrasına dikkat etmemiz gerektiğini söylemiştim. Önemli bir süredeyiz. Hissedilir bir deprem yakın zamanda olabilir. Ülkemiz Haziran ayında 5 ya da üzeri bir deprem yaşayabilir" ifadelerini kullandı.

SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi.

Nokta atışı yaptı! Kartal'daki depremi bilen deprem uzmanından yeni tahmin

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cihan Atik

Haber Yorumları (3)
ORHAN KASSAP: Yaramaz........... Fos
UGUR ZORLU: Allahım ülkemi felaketlerden korusun
AHMET SAY: 50 tane deprem yorumcusu var biri tutturuyo ikincisine geldimi kimse tutturamıyor
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title