Çuvalcı General Patraeus Sırları Sevgilisine Söylemiş
Advertisement

Çuvalcı General Patraeus Sırları Sevgilisine Söylemiş

12.01.2015 13:40 | Son Güncelleme: 12.01.2015 15:40
Çuvalcı General Patraeus Sırları Sevgilisine Söylemiş

ABD'li savcılar ve FBI, ABD ordusundan emekli General David Petraeus'u devlet sırlarını sevgilisine vermekle suçladı.

Adalet Bakanlığı savcıları, Petraeus'ın CIA Başkanlığı yaptığı sırada devlet sırlarını eski sevgilisine verdiği iddiasında bulundu. FBI ve savcılar konuyla ilgili araştırmalarını geçtiğimiz yıl tamamladıklarını ve bulgu ve delillerin Adalet Bakanlığı'na sunulduğunu açıkladı.

2012 YILINDA CIA'DEKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

62 yaşındaki Petraeus, biyografisini yazan Paula Broadwell ile ilişki yaşadığı ortaya çıkınca CIA'deki görevinden 2012 yılı Kasım ayında istifa etmişti. Petraeus iddialarla ilgili yorum yapması için yapılan taleplere yanıt vermedi.

DAHA ÖNCE DE TAVSİYEDE BULUNULMUŞTU

Daha önce de New York Times gazetesi, Petraeus'un suçlanması için tavsiyede bulunulduğunu haber vermişti. Petraeus, 2011 yılında CIA Başkanı olduktan iki ay kadar sonra başlayan evlilik dışı ilişki yaşadığını doğrulamış, ancak, Broadwell'e gizli bilgiler verdiğine dair iddiaları reddetmişti.

ÖNEMLİ GİZLİ DOSYALAR BULUNDU

Ancak, FBI soruştuırması sırasında Broadwell'in kişisel bilgisayarında çok büyük öneme sahip gizli dosyalar bulundu ve bu dosyaların kaynağının Petraeus olduğu yönünde güçlü bulgular elde edildi.

Petraeus'un adı, Türk askerinin başına çuval geçirilmesi olayında yer almış, kamuoyunda "çuvalcı general" olarak tanınmıştı.

Çuvalcı General Patraeus Sırları Sevgilisine Söylemiş

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (10)
FARK: kadin rezilde eder vezirde eder yani, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
OMER: Abd dostumuzdur muttefikimizdir cuval meselesi olmass daha iyi olurdu ama o konuda hukumet suclu. Cuval meselesi ergenekon balyoz sacmaliginin bir parcasidir tskyi lagvetme projesi yapilmisti sucu cdmaate atsalarda mesele tamamen arastirilmasj gerekir. Cuvallarin gecirildigi donemde erdogan ve arinc basta olmak uzere butun akpliler yatip kalkip tskyi elestiriyordular unuttuysaniz acin bakin butun aciklamalar intefnette mevcut. Cemaatin tuzagina dustuk diyorlar ama insan kendi ulkesinin silahli kuvvetlerini asagilamaz o generaller subaylar yillarini verdi bu ulkeye
KALE06: Suna Suna
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title