Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları
Haberler » Yerel » Haber

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk İnsanının Atatürk'ün Gösterdiği Çağdaş Medeniyetler Seviyesine Yükselme Hedefinden Taviz Vermeden İlerleyerek, Daha Mutlu Yarınlara Ulaşacağını Belirtti.

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk insanının Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine yükselme hedefinden taviz vermeden ilerleyerek, daha mutlu yarınlara ulaşacağını belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Ünver, tarih boyunca bir ülkenin boyunduruğu altında yaşamayan büyük Türk milletinin, tarih sahnesinde varlığını tüm gücü ile ortaya koyduğunu ve dünyaya örnek olabilecek bir dünya medeniyeti kurduğuna işaret etti.

Osmanlı İmparatorluğunun parçalanmasıyla birlikte dünyanın gelişmiş ülkelerince hasta adam olarak değerlendirilen büyük Türk milletinin, Kurtuluş savaşında tüm dünyaya büyük bir bağımsızlık örneği gösterdiğini dile getiren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tarih sahnesinde nice büyük zaferler kazanan yüce Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşayamayacağını binlerce şehit vererek gösterdi. Cumhuriyet'in kazanımları ile her alanda büyük bir gelişme içerisine giren ve çalışma azmini Cumhuriyet'ten alan Türk insanı, Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesinden taviz vermeden yükselerek, bir dünya devi olduğunu dünyaya ispat edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın"

(MÖZ-SE-Y)

29.10.2007 12:42 TSİ