Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi, AK Parti yeni strateji ekibi kurdu! İşte sahaya inecek 6 isim - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi, AK Parti yeni strateji ekibi kurdu! İşte sahaya inecek 6 isim

Haberler.com, Gözde Nur Bayar - Politika
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti içinde yeni bir strateji ekibi kuruldu. Numan Kurtulmuş'un başkanlığında kurulan ekip; sahaya inecek, gelen raporları analiz edecek, politika geliştirecek, seçim stratejileri izleyecek ve muhalefetin ortaya attığı argümanlarla mücadele edecek. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığındaki ekipte Efkan Ala, Hamza Dağ, Mustafa Şen, Ömer Çelik, Mahir Ünal ve Naci Bostancı yer alıyor.

Ak Parti algı oluşturma çabası içinde olan haber ve kesimlerle mücadele etmek için yeni bir sistem geliştirdi. Özellikle muhalefetin ortaya attığı argümanları çürütmek ve sahayı analiz etmek amacı ile yeni bir strateji ekibi kurulu.

"Yalan operasyonlarına karşı hakikat operasyonu yapacağız" diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla partinin A Takımı'ndan belirlenen özel ekibin başında, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş bulunuyor. Ekipte ayrıca, Genel Başkan Yardımcıları Efkan Ala, Hamza Dağ, Mustafa Şen, Ömer Çelik, Grup Başkanlığı görevinden dün ayrılan Naci Bostancı ve Grup Başkanvekili Mahir Ünal yer alıyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre ilk toplantısını geçtiğimiz günlerde yapan strateji ekibinin yerelde de alt birimler oluşturacağı öğrenildi. Böylelikle strateji ekibi tarafından belirlenen parti politikaları, taşrada da bu birimler eliyle uygulamaya konulacak. Ekip, muhalefetin vatandaş nezdinde oluşturmaya çalıştığı negatif algıyı yok edecek çalışmaları yürütecek. Ayrıca tezkere, şehit yakınına küfretme, Türkiye'yi büyükelçilere şikayet gibi toplumda büyük tepki toplayan olaylara karşı partinin atacağı adımlara ilişkin politikaları belirleyecek.

Erdoğan'ın "sahada olalım" talimatının ardından saha çalışmasını hızlandıran milletvekilleri ve teşkilat, vatandaşlardan gelen talepleri raporlaştırarak parti yönetimine sunmuştu. Strateji ekibi, sahadan gelen raporları analiz edecek. Bu çalışma doğrultusunda da yol haritası çıkarılacak.

Ekibin bir diğer gündemi ise yaklaşan seçimler olacak. 2023 Haziranı yaklaştıkça, strateji ekibi de seçime dönük çalışmaları belirleyecek. Ekibin üzerinde yoğunlaşacağı alanlar, seçim kampanyaları ve kampanya sürecinde verilecek mesajlar, özel çalışma yapılması gereken alanlar, hayata geçirilen dev projeler, vaatler olacak.

Gündem Editörü Haberler.com - Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Numan Kurtulmuş, AK Parti, Politika, Güncel, Haber

title