Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile Telefonda Görüştü
Haberler » Politika » Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile Telefonda Görüştü - Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile Telefonda Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştüİSTANBUL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile yaptığı telefon görüşmesinde Türkiye olarak İran'ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına önem verdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü


İSTANBUL - Cumhurbaşkanı , İran Cumhurbaşkanı ile yaptığı telefon görüşmesinde olarak İran'ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına önem verdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bugün telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede İran'da 28 Aralık'tan bu yana süren gösterilere değinildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak İran'ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına önem verdiklerini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İranlı mevkidaşı Ruhani'ye, halkın barışçıl gösteri hakkını kullanırken kanunların çiğnenmemesi gerektiği yönündeki açıklamasını isabetli bulduğunu da ifade ettiği belirtildi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, gösterilerin birkaç gün içerisinde sona ermesini umduklarını söylediği kaydedildi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile Telefonda Görüştü

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri