ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı: Ayrılık Mağduriyet Getirir - Haberler
Haberi Paylaş

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı: Ayrılık Mağduriyet Getirir

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı: Ayrılık Mağduriyet Getirir
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, "Tekirdağ Sanayi Odasının kurulmasına ilimizdeki hiçbir Ticaret ve Sanayi Odası sıcak bakmamaktadır." dedi.

Tekirdağ sınırları içinde binden fazla sanayi kuruluşu olduğunu söyleyen Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva yaptığı açıklamada, "Ticaret ve Sanayi Odaları'nın ayrılarak Tekirdağ Sanayi Odası'nın kurulmasına ilimizdeki hiçbir Ticaret ve Sanayi Odası sıcak bakmamaktadır. Ayrılık mağduriyet getirir" dedi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, Tekirdağ'da Sanayi Odası kurulmasına kimsenin sıcak bakmadığını ifade etti. Sanayi Odaları'nın Ticaret Odaları'ndan ayrılmasının güçlerin ayrılmasına neden olacağını belirten ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, "Kurulu düzenler, sanayicilerimizin sorunlarını rahatlıkla karşılayabilecek durumdadır. Bizler Ticaret ve Sanayi Odaları olarak hizmetlerimizi sanayi odalarımız için yapmaktayız. Tekirdağ'da 9 oda ve borsa bulunmaktadır. Hepsi üzerine düşen görevi en üst seviyede yapmakta, ayrıca dünyada sanayi odası diye bir kavram bulunmamaktadır" dedi.

1970'li yıllardan sonra Tekirdağ'da sanayi kuruluşlarının hızla geliştiğini söyleyen Süleyman Kozuva, Ticaret ve Sanayi Odaları'nın sanayicilerin ve ticaret erbabının sorunlarına eğilen kurumlar olarak bölgelerinde en büyük sivil toplum kuruluşları haline geldiğini önemle vurguladı. Sanayi Odaları'nın kurulması doğrultusunda mevcut yapının parçalanmaya doğru gideceğinin altını çizen Süleyman Kozuva, "Böyle bir durumda sanayicilerimiz mağdur olacaklar. Bölgede bulunan Ticaret ve Sanayi Odaları hizmet standardı en yüksek odalardır ve sanayicilerimizin her türlü sorununu çözebilecek durumdadır. O yüzden Sanayi Odası'nın kurulmasına ihtiyaç yoktur" ifadelerini kullandı. - TEKİRDAĞ

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Süleyman Kozuva, Çerkezköy, Tekirdağ, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title